içinde

OpenSea Discord Kanalı Hacklendi!

OpenSea resmi Discord kanalı hacklendi. Dolandırıcıların, kimlik avlama yöntemi ile (phishing attack) en az 18 bin dolar değerinde NFT’nin çalındığı belirtiliyor.

Dünyanın en büyük NFT pazar yerlerinden OpenSea’nin resmi Discord kanalı bugün TSİ 11:30’da phishing saldırılarına maruz kaldı.

Kanala katılan bir bot, OpenSea’nın YouTube ile ortak olduğu hakkında sahte bir duyuru yayınladı ve kullanıcıları çeşitli vaatlerle “YouTube Genesis Mint Pass” bağlantısını tıklamaya ikna etti. Blockchain güvenlik izleme şirketi PeckShield, saldırganların bağlantı verdiği URL’yi “youtubenft[.]art” olarak etiketledi ve şu anda kullanılamıyor.

Dolandırıcılık sırasında NFT’lerini kaybettiğini belirten bir kişi, dolandırıcının cüzdanını da paylaştı. Paylaşılan bu cüzdan şu an OpenSea sitesinde engellenmiş olsa da Etherscan.io aracılığıyla incelendiğinde, saldırı sırasında beş kaynaktan 13 NFT’nin kendisine aktarıldığını gösteriyor. OpenSea’de “şüpheli etkinlik” nedeniyle rapor edilen hesapta 18.000$’lık satış yapıldığı gözleniyor.

Kripto ve Web3 alanında kimlik avı (phishing) saldırıları sıkça görülüyor. Kullanıcılar bu gibi dolandırıcılıklara karşı oldukça dikkatli olamlıdır.

OpenSea sözcüsü Allie Mack, The Verge’e yaptığı açıklamada;

“Dün gece (ET 4:30) bir saldırgan, Discord kanallarımızın birçoğunda kötü niyetli bağlantılar yayınlamayı başardı. Bu bağlantılar yayınlandıktan kısa bir süre sonra fark ettik ve durumu düzeltmek için kötü niyetli botları ve hesapları kaldırmak da dahil olmak üzere duruma hemen müdahale ettik. Ayrıca Twitter destek kanalımız aracılığıyla topluluğumuzu Discord’umuzdaki hiçbir bağlantıya tıklamamaları konusunda uyardık.”

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Move-to-Earn (M2E)

Dance2Earn Projesi Olarak Geçen Move-to-Earn Projesinde Fırsatlar!

Kripto İçin Sırada Ne Var?