in ,

opBNB Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

BNB opBNB’deki ana hizmet tokeni olmaya devam ederken, opBNB için bir yönetim tokeninin tanıtılmasıyla sürpriz bir airdrop potansiyeli göz önünde bulundurulması gereken bir konu.

opBNB, performansı artırmak ve işlem maliyetlerini azaltmak için Op Stack teknolojisinden yararlanan, BNB Smart Chain (BSC) için devrim niteliğinde bir ölçeklenebilirlik çözümdür. Geliştiricilerin Ethereum uygulamalarını BSC’ye taşımları veya genişletmeleri için erişilebilir bir platform sağlayarak her iki ekosistemin de avantajlarını ortaya çıkarır.

zkBNB, BSC’de NFT’ler ve token işlemleri gibi belirli kullanım durumları için değerliyken, opBNB oyun uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmaktadır. Yüksek performanslı defter yetenekleri ile opBNB, doğrudan opBNB ağı üzerinde hızlı, düşük ücretli ve yüksek verimli oyun işlemlerine olanak tanır. Bu arada BSC, işlemlerin sonuçlandırılmasını ve güvenli bir oyun ortamının sürdürülmesini sağlayan güvenli bir uzlaştırma katmanı olarak hizmet vermektedir.

Testnet

opBNB Testnet İle Nasıl Etkileşim Kurulur?

  • opBNB köprüsünü kullanarak BNB Smart Chain Testnet ve opBNB Testnet ağı arasında sorunsuz bir şekilde tBNB aktarın.
  • Ücretsiz opBNB NFT’nizi 31 Temmuz 2023’ten önce zkBridge NFT Faucet üzerinden talep edin ve zkBridge aracılığıyla opBNB testnet ağına aktarın.
  • Bir sonraki adım olarak, zkBridge sadakat programı puanlarınızı Galxe’de talep edin. opBNB NFT’nizi Ethereum, BNB veya Polygon’dan zkBirdge aracılığıyla opBNB Chain’e 1 Ağustos 2023’ten önce aktarın. Bundan sonra, zkBridge sadakat programı puanlarınızı Galxe’den talep edin.
  • opBNB üzerinde bir dApp oluşturmak istiyorsanız, bir opBNB düğümü çalıştırmak için erişime ihtiyacınız olacaktır. Genel testnet düğümünü kullanabilir veya kendi düğümünüzü çalıştırabilirsiniz.
  • Kod ve sözleşmeleri test etmek için yerel bir geliştirme ortamının çalışıtırlması önerilir. L1 (BNB Smart Chain) ve L2 geliştirme düğümleri dahil olmak üzere tümopBNB sistemini yerel olarak kurun ve başlatın.
  • İsteğe bağlı olarak, BNB Greenfield’ı keşfedebilirsiniz.

Diğer geliştiricilerle bağlantı kurmak, geri bildirim sağlamak, fikirleri tartışmak ve en son gelişmelerden haberdar olmak için BNB Chain Discord kanalına katılım sağlayabilirsiniz. Ayrıca BNB Chain Forum üzerinden sohbetlere katılabilir ve diğer projelerle etkileşime girebilirsiniz.

İşlemler, bloklar ve etkinlik gibi blok zinciri ölçümlerini görselleştirmek için opBNBScan Explorer’ı kullanabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

XRP Boğaları 0,80 Dolara Dönmeyi Hedefliyor

Litecoin Halving (Yarılanma) Hakkında Bilmeniz Gerekenler