in ,

Önümüzdeki Bir Hafta İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

Token kilidi açma, herhangi bir fon turu veya projenin diğer fon toplama programlarının şartları altında bloke edilen tokenlerin kilidini açma sürecini ifade eder. Bu yazımızda, önümüzdeki bir hafta içerisinde kilidi açılacak önemli projeleri sizler için rehber haline getirdik.

Apecoin (APE)

Web3 ekosisteminin önde gelen platformlarından biri olan Apecoin’in toplam arzının %11.02’sini oluşturan yaklaşık 47.5 milyon dolar değerindeki kilitli APE, 17 Eylül tarihinde serbest bırakılacak.

Uniswap (UNI)

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir dizi akıllı sözleşmeden oluşan merkeziyetsiz takas projesi Uniswap’in ise 34.45 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunuyor. Toplam arzın %0.83’üne denk gelen bu miktarın 16 Eylül tarihinde serbest bırakılması bekleniyor.

Aptos (APT)

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanan Aptos, bu hafta içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında yer alıyordu. Toplam arzının %0.45’ini oluşturan ve 22.57 milyon dolar değerinde olan kilitli APT’ler 12 Eylül tarihinde serbest bırakıldı.

Lido DAO (LDO)

Başta Ethereum olmak üzere birçok blok zincir üzerinde kullanıcıların likit varlık stake etmelerine ve node oluşturmalarına olanak sağlayan Lido DAO’nun kilitli varlıkları 11.52 milyon dolar değerinde ve toplam arzın %0.79’unu temsil ediyor. Bu kilitli varlıkların ise 18 Eylül tarihinde açılması planlanıyor.

The Graph (GRT)

Blok zincir ağlarının sorgulanması amacıyla oluşturulmuş bir indeksleme protokolü olan The Graph’ın kilitli varlıkları ise 17 Eylül tarihinde serbest bırakılacak. Serbest bırakılacak olan miktar, toplam arzın %0.89’unu oluşturuyor. Bu arz, yaklaşık 7.12 milyon dolar değerinde bulunuyor.

SNX

Synthetix (SNX)

Ethereum üzerinde sentetik varlıkların çıkarılmasına olanak tanıyan varlık protokolü Synthetix, bu hafta içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında bulunuyor.

6.52 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunan Synthetix’in bu varlıkları 15 Eylül’de serbest bırakması planlanıyor. Serbest kalacak varlıklar, toplam arzın %1.22’sini oluşturuyor.

CyberConnect (CYBER)

CyberConnect, kitlesel benimseme ve ağ etkileri için kimlik egemenliğine sahip merkeziyetsiz bir sosyal protokoldür.

Bu hafta içerisinde kilidi açılacak olan varlıklar arasında yer alan CYBER’ın 6.21 milyon dolar değerinde ve toplam arzın %1.14’ünü oluşturan bir kilit açılımı gerçekleştirmesi bekleniyor. Bu etkinliğin ise 15 Eylül tarihinde meydana gelmesi planlanıyor.

Kilitli token miktarının açılması varlığın fiyatında düşüş ve yükselişler yaşanmasına sebep olabilir. Eğer ilgili kripto para yeni dolaşıma girecek arz için gerçek bir çözüm üretmemişse dolaşım arzının yeni kilit açılışlarıyla artması talebin aynı hızda artmadığı senaryolarda fiyat düşüşüne neden olur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

BTC

Glassnode: “Bitcoin’in Sessiz Serüveni Volatiliteyi Artırabilir”