in , ,

Onomy Protocol Tesnet’ine Nasıl Katılınır?

Onomy Protocol, forex piyasasını ve merkeziyetsiz finansı birleştirmek için oluşturulmuş, birlikte çalışabilir bir Layer-1 ekosistemidir. Onomy Protocol tesnet’ine nasıl katılabilirsiniz?

Tesnet’e katılım sağlayabilmek için hem MetaMask hem de Keplr cüzdanlarına sahip olmalısınız.

Goreli Network kurmak için Metamask cüzdanınızdaki network butonuna basın. Ardından show/hide test networks’e tıklayın ve etkinleştirin. Bu adımların ardından network’ünüzü, Goerli Test Network olarak ayarlayabilirsiniz.

Faucet için Onomy Protocol’un Discord’una katılmanız gerekiyor. Discord’a katılım sağladıktan sonra cüzdan adresinizi kopyalayıp mesaj olarak Goerli-Faucet Channel’a göndermelisiniz. Bu işlemlerin ardından testnet token’ın gelmesi 60 dk. kadar sürebiliyor.

Diğer alternatif de Goerli Faucet’ten, test ETH’yi talep edebilirsiniz. Bu yöntem öncekine göre daha kısa sürede gerçekleşiyor.

Faucet’i aldıktan sonra https://bonding-curve-testnet.onomy.io adresine gidin. “Connect Your Wallet” başlıklı bir sekme ile karşılaşacaksınız. Buradaki MetaMask butonuna ve sonrasında next’e basarak süreci devam ettirin. Sonrasında gerekli onaylamaları verin ve tekrar next’e tıklayın.

Image

Bir satın alma işlemi gerçekleştirin. Bunun için alacağınız miktarı belirleyin ve ardından “buy bNOM” butonuna basın. Yeni bir sekme açılacak, gereken onaylamaları verin. Bununla birlikte MetaMask cüzdanınızda da işlemi onaylamanız gerekiyor.

Image

Satış işlemi gerçekleştirin. Bunun için satış yapacağınız miktarı belirleyin ve ardından “sell bNOM” butonuna basın. Yeni bir sekme açılacak, gereken onaylamaları verin. Bununla birlikte MetaMask cüzdanınızda da işlemi onaylamanız gerekiyor. Bu hamlelerin ardından ekstra olarak sitede bir kez daha onaylama vermeniz gerecek.

Image

bNOM’dan, NOM’a bridge işlemi için ekranın sağ tarafında bulunan “Bridge bNOM to NOM”a basın.  Bu aşamada Keplr cüzdanınızın aktif olduğundan emin olun.

“Bridge bNOM to NOM” butonuna bastıktan sonra karşınıza “Why should I bridge” başlıklı bir sekme çıkacak. Burada “Get Started”a tıklayın. Devamında Keplr’ı seçin ve onaylamaları yapın.

Image

Bu aşamada bridge işlemini yapacağınız yere yönlendirileceksiniz. Swap etmek istediğiniz miktarı girin ve ardından “Swap bNOM for NOM” butonuna tıklayın.

Image

Devamında “Approve for Bridging” butonuna basın, MetaMask cüzdanınıdaki gereken onaylamaları yapın.

ImageDevamında “Return To Bridge Screen” sekmesine tıklayın ve MetaMask’te işlemi onaylayın.

Image

Bridge işlemi bittiğinde “Continue” sekmesine tıklayın. Bu aşamaların ardından stake yapabilirsiniz.  Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. “Start Staking” butonuna basın. Bu aşamada Validator Node’unuzu seçin ve “Delegate”e tıklayın.

Image

Sonrasında delegate etmek istediğiniz miktarı girmeniz gerekecek. Bunu da belirledikten sonra “Confirm”e basın. Karşınıza bu şekilde bir ekran çıkması gerekiyor.

Image

Tüm bu işlemlerin ardından Onomy Protocol Discord’una geri dönün. Testnet-Feedback kanalına geri bildirim bırakabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir: Testnet Nedir? Testnet’ten Nasıl Kazanılır?

Testnet’lerde spam-scam projeler ve içerikler olabilir. Bu yüzden yeni bir Google Chrome profili açıp, üzerine cüzdan eklentisi kurup ve boş bir cüzdan oluşturup testnet’lere katılmalısınız. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Bear, bitcoin

FED Enflasyonu Dizginleyemiyor, Ne Olacak?

NEAR Protocol (NEAR) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?