içinde ,

Önemli Gelişme: Leverj Gluon (L2) Bilgileri Messari Platformunda Görülebilecek

Önde gelen kripto para araştırma şirketi Messari, Leverj Gluon (L2) projesinin tüm bilgilerinin kendi platformundan görülebileceğini resmi bir açıklamayla duyurdu.

Ryan Selkis tarafından 2018 yılında kurulan Messari şirketi, açık kaynaklı bir bilgi kitaplığı aracılığıyla kripto varlıklar hakkında veri içgörüleri, fiyatlandırma ve araştırma sağlayan kripto endüstrisi için çevrimiçi bir veritabanıdır. Kripto endüstrisinin Crunchbase ve ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonu’nun EDGAR veri tabanının eşdeğeri olmayı hedefliyor; bu, şirket kayıt beyanları ve diğer belgelerin yanı sıra, tümü halka açık olan raporları da içeriyor. Messari, kripto para ekonomisine şeffaflık getiren bir platformdur. Yatırımcıların, düzenleyicilerin ve halkın bu devrim niteliğindeki yeni varlık sınıfını anlamasına yardımcı olur ve bilinçli karar alma ve yatırımı yönlendirecek veri araçları oluşturmaktadır. Messari şirketi, kripto paranın bilgiye erişimi demokratikleştireceğine, veri silolarını parçalayacağına ve nihayetinde herkese zenginlik inşa etmek için gerekli araçları sunmak vizyonunu taşımaktadır. Messari şirketi bu vizyonu yeniden sağlayarak, katılımcı projeler olarak Gluon Network ve Leverj ekibi, düzenli proje güncellemelerini Messari’ye sağlamayı taahhüt etti.

Messari platformuna düzenli proje gelişmelerini sunmayı taahhüt eden Leverj ekibine gelirsek, merkezi bir değişimin ölçeklenebilirliğini ve hızını sunan platformun geliştirilmiş bir sürümü olan Gluon Layer 2 ağı üzerine inşa edilmiş bir DeFi türevleri ticaret platformudur. Leverj Gluon (L2) tokeninin rolü, yönetişim tokeni olarak Gluon ekosistemini kapsayacak şekilde genişledi. Leverj Spot, Futures ve Instant Transfer uygulamaları, Gluon Network’ü kullanan ve Gluon’un ölçeklenebilirlik ve kötü yazılımlardan korunma özelliklerini kanıtlayan uygulamalardır. Gluon’un kuruluş amacı başlangıçta sadece Leverj borsasını güçlendirmekti, ancak  sonradan Ethereum ölçeklendirme çözümlerine yönelik oluşan endüstriyel talep nedeniyle, ölçeklendirme teknolojisini kullanmak ve DeFi protokolüne veya merkeziyetsiz uygulamalara izin vermek amacıyla kapsamı genişletildi. Leverj Exchange ve Gluon Network hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin

Global Kripto Para Borsalarına Nasıl Para Transferi Yapılır?

Hathor

Hathor Network (HTR) Projesinin Özelliklerine Ve Mimarisine Genel Bir Bakış