in ,

Öne Çıkan Meme Coin’ler Hangileri?

Meme coin, şaka temalı kripto varlıklara denir. Bu yazımızda son zamanlarda öne çıkan meme coin’leri inceleyeceğiz.

Pepe (PEPE) 

Nisan ayında yaşadığı sert yükselişler ile ön plana çıkan Pepe, kazanımlarına devam ediyor. Son bir ay içinde %3649 artış yaşayan varlık, birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. Varlığın yaşadığı yükselişler sonrası popüler rapçi Soulja Boy, PEPE’den zengin olduğuna dair gönderi paylaştı. Ünlü rapçinin yaptığı paylaşım sonrası PEPE fiyatı yeniden harekete geçerek kazanımlarını artırdı. 

Bu gelişmenin yanı sıra birçok SHIB ve DOGE balinası, varlıklarını satarak PEPE satın aldı. 

CultDAO (CULT) 

Son haftalarda dikkatleri üzerine toplayan bir başka meme coin ise CULT oldu. Elin Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımın ardından yükselişe geçen CULT %133 değer kazandı. 

Elon Musk’ın yaptığı “Cult/Culture” paylaşımı, topluluğun gönderiyi kendi projesiyle ilişkilendirmesini sağladı. 

Wojak (WOJAK) 

Kullanıcıları şakaların gücüyle birbirine bağlamak için merkeziyetsiz bir platform oluşturmayı amaçlayan WOJAK, PEPE’nin yaşadığı yükselişlerden yararlanan bir diğer meme coin oldu. Wojak, Mayıs ayının ilk haftasında yaşadığı %601 artışla ilgileri üzerine toplamayı başardı. 

Son zamanlarda yaşadığı yükselişler ile ön plana çıkan diğer meme coin’ler ise şöyle sıralanabilir: 

  • Chad Coin (CHAD) %412
  • Kermit (KERMIT) %412
  • DinoLFG (DINO) %352
  • ArbDogeAI (AIDOGE) %121

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Ne Yönde?

Nisan Ayı Chiliz (CHZ) Son Gelişmeler