in , ,

On-Chain Verilerine Göre Bitcoin için Yeni Dip Neresi?

Bitcoin için on-chain veri sağlayan Whalemap Twitter üzerinden bir dizi paylaşımda bulundu. Whalemap ekibi paylaştığı gönderide, balinaların toplama alanları ve davranışları hakkında bazı veriler paylaştı. Ekibin paylaştığı tweet’lerden bazıları FTX iflasının ardından piyasaların yapısında değişikliği anlamamıza yardımcı oluyor. 

Whalemap, Bitcoin’in haziran ayındaki grafiğini paylaşarak 16 bin doların önemli bir seviye olduğunu belirtti. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi: 

“16 bin desteği o zamanlarda da güçlü bir destek gibi durmuyordu şimdi de öyle.” 

Whalemap, bir sonraki paylaşımında 13 bin dolar ve 16 bin dolar arasındaki boşluğu vurguladı. Paylaşıma göre eğer Bitcoin fiyatı 16 bin dolar desteğine tutunamazsa hızla 13 bin dolar seviyesine kadar düşebilir. 

Ekip, daha sonraki gönderilerde ise BTC fiyatının dibe çok yakın olduğunu belirtti. 16 bin dolar ve 13 bin dolar arasındaki farkın sadece %20 olduğunu hatırlatan Whalemap, Bitcoin’in bir süredir gerçek fiyatının altında işlem gördüğüne işaret etti. Gönderide grafik ile birlikte şu not paylaşıldı: 

“Bu noktalar, büyük balinalar için birikimin olduğuna işaret ediyor”  

Whalemap’e göre, son zamanlarda yaşanan gelişmeler BTC fiyatını aşağı doğru çekiyor ama çok fazla değil. Ayrıca tüm bu iflas haberleri ve yaşanan krizler, duygu ve panik açısından Koronavirüs düşüşü gibi hissettiriyor. Bununla birlikte, Whalemap, Bitcoin fiyatının mevcut ortamda sadece birkaç ay önceki %40’lık düşüşe oranla %20 değer kaybettiğini belirterek düşüşlerin büyüklüğünü nitelendiriyor. 

Tweet dizisindeki diğer bir gönderide ise SOPR indikatörüne göre çok sayıda BTC yatırımcısının son düşüşle birlikte zarar ederek hareket ettiği belirtiliyor. 

Whalemap tarafından paylaşılan son gönderide ise şu ifadelere yer verildi: 

“Genel olarak Bitcoin bir akümülasyona hazır görünüyor ve birçok on-chain veri bunu kanıtlıyor. Gerçek dibin nerede olacağını kimse bilmiyor fakat tam dipleri görmeyen trendlerde büyük para kazanılıyor.” 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

NFT Fantezi Kart Oyunu Sorare ile Para Kazanılır mı?

FIFA Dünya Kupası 2022 Başladı, Fan Token’lar Ne Durumda?