in

OKX, Proof-of-Reserves Raporunu Yayımladı!

Kripto para borsası OKX, merakla beklenen ikinci Proof-of-Reserves (PoR) raporunu yayımladı. OKX, kullanıcıların artık eski ve yeni rezerv oranlarını görüntüleyip indirebileceğini ve borsanın güvenliğini değerlendirebileceğini belirtti. 

Perşembe günü yayınlanan rapor, OKX cüzdanlarının 112.192 Bitcoin $BTC kullanıcı bakiyesine karşılık 113.754 Bitcoin tuttuğunu gösteriyor. Bu, 22 Kasım’da yayımlanan ilk raporda açıklanan %102’den az bir fark ile %101’lik Bitcoin rezerv oranına karşılık geliyor. Raporda belirtilen diğer verilere göre Tether (USDT) için rezerv oranı %101’de sabit kalırken Ether’in (ETH) rezerv oranı %102’den %103’e yükseldi.

kriptopara Binance Coin
Proof-of-Reserves, FTX‘in çöküşünün ardından kripto para borsaları tarafından kabul edilen ve borsaların sahip olduğu varlıkları kanıtlamak için benimsenen bir denetim yöntemidir. Bununla birlikte bu raporlar, kripto topluluğunun odak noktası olan yükümlülükler ve iç kalite kontrolleri hakkında bilgi vermemektedir.

OKX, müşterilerin güvenini kazanmak ve kullanıcıların borsanın gelecekte kullanmaya devam etmeyi planladığı 23.000 adresini denetlemesine izin vermek için her ay düzenli olarak aynı tarihte Proof-of-Reserves raporunu yayınlayacağını aktardı. Kullanıcılar artık eski ve yeni rezerv oranlarını görüntüleyip indirebilir ve borsanın gidişatını değerlendirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Binance, Inter Milan’ın Yeni Sponsoru Olmaya Çok Yakın!

Moonbeam (GLMR) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?