in ,

OKX, Ocak Proof-of-Reserves Raporunu Yayımladı!

Kripto para borsası OKX, merakla beklenen ikinci Proof-of-Reserves (PoR) raporunu yayımladı. OKX, kullanıcıların artık eski ve yeni rezerv oranlarını görüntüleyip indirebileceğini ve borsanın güvenliğini değerlendirebileceğini belirtti. 

19 Ocak Perşembe günü yayınlanan rapora göre ilk kez Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) cinsinden 7,5 milyar dolarlık varlık detaylarını açıkladı. Rapora göre OKX, BTC ve ETH için her biri %105’lik rezerv oranıyla aşırı teminatlandırılmış rezervlere sahipken USDT rezervleri, %101’de fazla teminatlandırılmış durumda. OKX ayrıca Merkle Tree PoR programı için 23.000’den fazla adres yayınladı ve bu da herkesin rezerv varlık akışlarını görüntülemesine olanak tanıyor.

Blok zinciri analitik firması CryptoQuant’ın verilerine dayanarak OKX, “büyük borsalar arasında en büyük temiz varlık rezervlerine” sahip olduğunu iddia ediyor. “Temiz” terimi, bir borsanın platform tokenlerini içermeyen ve yalnızca BTC, ETH ve USDT gibi yüksek piyasa değerine sahip kripto varlıklarından oluşan rezerv kanıtlarını tanımlamak için kullanılır.

Proof-of-Reserves, FTX‘in çöküşünün ardından kripto para borsaları tarafından kabul edilen ve borsaların sahip olduğu varlıkları kanıtlamak için benimsenen bir denetim yöntemidir. Bununla birlikte bu raporlar, kripto topluluğunun odak noktası olan yükümlülükler ve iç kalite kontrolleri hakkında bilgi vermemektedir.

OKX, müşterilerin güvenini kazanmak ve kullanıcıların borsanın gelecekte kullanmaya devam etmeyi planladığı 23.000 adresini denetlemesine izin vermek için her ay düzenli olarak aynı tarihte Proof-of-Reserves raporunu yayınlayacağını aktardı. Kullanıcılar artık eski ve yeni rezerv oranlarını görüntüleyip indirebilir ve borsanın gidişatını değerlendirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

MetisDAO Foundation 2023 Stratejisini Yayımladı!

Aptos (APT) Neden Yükseliyor?