in ,

Ocean Protocol (OCEAN) Nedir? Nasıl Alınır?

Ocean Protocol, kullanıcılar tarafından paylaşılan veriler üzerinden gelir elde etmeyi sağlayan Web3 tabanlı bir blok zincir platformudur. 

Ocean Protocol aracılığıyla yayıncılar gizlilik ve kontrolü elden bırakmadan verileri üzerinden para kazanabilir. Tüketiciler de daha önce kullanılamayan veya bulunması zor olan veri kümelerine erişebilir. Kullanıcılar bu veri kümelerine, Ocean Market ismi verilen pazar yeri üzerinden erişebilir. 

Ocean Protocol Ekibi

2017 yılında hayata geçirilen Ocean Protocol ekibinde; BigchainDB’nin mevcut CEO’su Bruce Pon, deneyimli mühendis ve yapay zeka uzmanı olan Trent McConaghy, Cristina Pon ve Razvan Olteanu gibi alanında önemli isimler yer almaktadır.

Ocean Protocol Yatırımcıları

Ocean Protocol projesinin yatırımcıları arasında Cypher Capital, Kosmos Ventures, IOSG Ventures, COIND, Zeroth.AI, Fabric Ventures gibi önemli yatırım şirketleri ve projeler yer almaktadır. 

Ocean Protocol Nasıl Çalışır? 

Ocean Protocol üzerindeki her veri hizmeti, bir veri kümesine veya işlenmiş verilere karşılık gelen benzersiz bir veri tokeni ile temsil edilir. Bu sayede, hizmet sağlayıcının güvenli bölgesinden ayrılmadan üçüncü tarafların veriler üzerinde işlem yapması mümkün olur. 

Ocean Protocol, kullanıcılarına verileri üzerinde tam kontrol, denetlenebilirlik ve şeffaflık sunar. Bu projede kullanıcılar, ağ aracılığıyla kendi veri piyasalarını oluşturma imkanına da sahiptirler. 

DEX

Ocean Protocol, veriler için merkeziyetsiz bir borsa (DEX) düzenlemiştir. Düzenlenen bu merkeziyetsiz borsa üzerinden veri stake edilebilir veya alıp satılabilir. Projenin bir diğer özelliği IDO (Initial Data Offering)’dir. Yani bu özelliği verilerin halka arz edilmesi olarak tanımlayabiliriz. 

Ocean Protocol Avantajları

  • Kullanıcıların aktardığı veriler güvenli ve gizli bir biçimde korunur.
  • OCEAN sahibi kullanıcılar, varlıklarını stake ederek ek token ödülleri kazanabilir.
  • Kullanıcılar kendi veri piyasalarını oluşturabildiği gibi veriler aracılığıyla yapay zeka modelleri de oluşturabilir. 

OCEAN İstatistikler

Platformun yerel kripto para birimi olan OCEAN’ın maksimum arzı 1 milyar 410 milyon iken dolaşımdaki arzı ise 613 milyon 99 bin 141’dir. OCEAN bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1,94 dolar seviyesini 10 Nisan 2021’de görürken en düşük fiyat olan 0,01351 dolar seviyesini ise 11 Ağustos 2019’da görmüştür. 

OCEAN Nasıl Alınır? 

OCEAN nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. Binance, KuCoin, Coinbase, Kraken, Bitfinex, Bithumb gibi birçok popüler kripto varlık alım satım platformu üzerinde listelenen OCEAN, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Alpine F1 Team Fan Token (ALPINE) Nedir? Nasıl Alınır?

Binance’in Listelediği O Varlık %10’un Üzerinde Yükseliş Yaşadı!