in , , ,

Ocak Ayının Önemli Kripto Etkinlikleri

Kripto piyasası uzun süredir durgun ve sıkıntılı günler geçirse de projelerin çalışmaları devam ediyor. Bu yazımızda Ocak ayı boyunca gerçekleşmesi beklenen önemli gelişmeleri sizler için derledik.

KRYZA Network

Proje şimdiye kadar kendi DEX’i olan KRYZASWAP’ı geliştirdi. KRYZA Network üzerindeki eski VIP staking sistemi yerine KRN staking sistemini gerçekleştirdi. Hotbit’te KRN ticaret ve satın alma yarışması düzenlendi.

Ocak ayı itibarıyla KRYZA Sound’da ve KRYZA Network’te ücretli reklam geliri kazanma fırsatı sunuyor. Watch-to-Earn sistemi ile ilk kripto tabanlı Tik-Tok ve Youtube benzeri CryptoTube uygulamasını yayınlamayı planlıyor. Bununla birlikte KRYZA Exchange’de yeni tokenlerin listelenmesi amaçlanıyor.

Qredo (QRDO)

Qredo, sektördeki sorunları çözmek için kriptografiyi kullanmanın önemli olduğunu ileri sürer. Araştırma odaklı teknik inovasyon konusundaki uzmanlığını küresel bir sermaye piyasasına geçişi hızlandırma konusunda kullanmaya çalışır. Qredo, stake bonusunu 1 Ocak’ta altı aylık sürenin sonunda tek ödeme olarak ödemeyi hedefliyor.

Ginoa (GINOA)

NFT‘ler konusunda iyileştirme çalışmaları sunan Ginoa, ticaret ve yatırım stratejisine yapay zekayı dahil ederek NFT’lerin mevcut spekülatif fiyatlandırma yapısını ortadan kaldırmayı amaçlar. Ginoa, bu misyonuna uygun olarak yapay zeka destekli bir değerleme hizmetiyle ticaret yapmanın akıllı bir yolu olan “Barterplace” yükseltmesini Ocak 2023’te kullanıma sunmayı hedefliyor.

Holo (HOT)

Holo, blok zincir kullanımına gerek kalmadan bir merkeziyetsiz uygulama (dApp) geliştirme yöntemi olan Holochain ile yaratılmış ve merkeziyetsiz uygulamaları barındırmak amacıyla kullanılmış eşler arası dağıtılmış bir platformdur. Holochain platformunda, merkeziyetsiz uygulamalar geliştiren kullanıcılar kendi projelerini oluşturabilmektedir.

Geçen hafta, Holochain’in 15 Aralık’a kadar bir Beta sürümüne sahip olacağını duyurmuştu. Ocak ayında ise bu iyileştimeyi takip eden hApp Beta sürümünün gerçekleştirileceğini duyurdu.

Chiliz

Chiliz ekibi, kullanıcıların güvenli bir ağda Web3 deneyimleri oluşturabilmesini hedefler. Bu hedefine uygun olarak hareket eden Chiliz, spor ve eğlence endüstrisine odaklanan bir Web3 ekosistemi oluşturmak için Chiliz Chain 2.0 Mainnet’i Aralık ayının sonunda gerçekleştirdi. İyileştirmelerin Ocak ayı içerisinde de devam etmesi bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Ocak Ayı Tahminleri

Holo (HOT) Aralık Ayı Son Gelişmeler