in ,

Ocak Ayında Çıkan Yeni Projeler Nelerdir ?

BTCST (Bitcoin Standard Hashrate Token)

BTCST, yatırımcısına Bitcoin kazma gücü veren ve her 1 BTCST 0.1 THS kazım gücüyle eşitlenmiş bir token proje olan BTCST tokenler gerçek bir Bitcoin kazma tesisinin toplam üretim kapasitesiyle güvence altına alınan tokenlerdir. Şu anda 90 dolar fiyatında Binance borsasında listelenmekte. 1 milyon arza sahip bu tokenin marketcap’i oldukça yüksek ve şu an riskli bir fiyatta diyebiliriz.

XDEF TOKEN

İco’ları bayağı ses getiren Polkastarter platformunda yapılan xdef, combine finance ekibinin projesi. Ekip, büyük bir Oracle projesi olan Tellor (Trb) ile yapılan ortaklıkla adını duyurmuştu. Elastik bir arza sahip olarak proje, şu an
ico fiyatına yakın bir fiyatta seyretmekte. Ampl gibi elastik bir supply ve rebase teknolojisine sahip bu proje, oldukça spekülatif fiyatlanmalar görebilir. Pozitif ve negatif rebaselere sahip bu proje, ilk iki negatif rebase ile supply olarak oldukça azaldı. Riski yüksek bir proje, rebase projeleri her zaman yüksek risk barındırıyor. Elastik arzları ve rebase ile değişen fiyatları ile riski seven yatırımcıların tercih ettikleri bir yapıya sahip.

PBTC35A

Tıpkı Btcst gibi bir mining şirketinin projesi olan Pbtc35A, uniswap ve Poloniex borsalarında listelenmekte. 50.000
arza ve 1THS kazım oranına sahip bu proje, şu an 200 dolar fiyatlarında seyretmekte. Yeni trend bu mining (kazım) projeleri olacak gibi. THS yani kazım oranı itibariyle ve arz itibariyle Btcst’den daha cazip gözükmekte.

Ldo (Lido Dao)

Defi projelerinin öne çıkan yazılımcılarının ekibinde bulunduğu, ethereum stake yapanlara güzel karlar vadeden bir defi- governance projesi. Argent merkeziyetsiz borsası ile liquid ethereum staking olanağı sağlayan bu proje, ilerleyen günlerde adından sıkça söz ettirecek gibi. Uniswap ve bilaxy borsalarında listelenmekte. 1 milyar gibi yüksek bir arza sahip proje, 5 milyon gibi düşük bir dolaşımda olmasına rağmen, dolaşıma ek token açılması topluluk oyuyla sağlandığı için dolaşım arzı artış veya azalış gösterebilir.1.15 dolar fiyatında seyreden projeyi, ilerleyen zamanlarda takip etmek gerekiyor.

Nord (Nord Finance)

Yine bir Polkastarter ido’su olan Nord, ido’dan alanlara güzel kazandırırken, arz ve dolaşım farkıyla yine spekülatif
fiyatlanmalar yaşayabilecek bir defi projesi. Defi projelerinin ilk aylarda çok fazla fiyat dalgalanması yaşandığı düşünürse, yine takip edip bir süre uzak durulması gereken projelerden biri daha. Ortaklıkları ve ekosistemi takip edilmeli.

Cumos

Blockchainler ve cloud sistemleri için ölçeklenebilir ve güvenilir bir merkeziyetsiz bilişim ağı vadeden Cudos, bitmax borsasında ico yaptıktan sonra, ico yatırımcılarına iyi kazandıran bir proje. Dot ve Algorand gibi dev projeler ile ortaklıkları ve yine çok sağlam bir ekosistemi var. 0.09 Gibi spekülatif bir fiyat ve 10 milyar gibi yüksek bir arz sunduğu için, bir süre takip etmekte fayda var. Şu an için riskli bir yatırım gibi dursa da, uzun vadede adından söz  ettirip Tier1 borsalarında listeleme alabilecek bir proje.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Caner Ok tarafından yazıldı.

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olduktan sonra uzun süre turizm alanında yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri yürüttü. Sosyal medya ve dijital yayıncılık deneyiminin ardından blockchain teknolojisi alanına yöneldi. Son dört yıldır blockchain alanında editörlük, komunite yöneticiliği, sosyal medya yönetimi, marketing ve inovatif gelişimler alanlarında çalıştı. Koinsaati'nde Takım Lideri görevlerini sürdürüyor.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Analizi: Teknik Analizler Neyi Gösteriyor?

2021 Yılında Göz Atmanız Gereken 7 DeFi Projesi