in ,

Ocak Ayı Holo (HOT) Son Gelişmeler

Holo, merkeziyetsiz uygulamalar üzerinde etkili olmak için Holochain kullanılarak inşa edilmiş bir platformdur. DApp geliştirmek için blockchain teknolojisine olan ihtiyacı ortadan kaldıran Holo projesinde Ocak ayı boyunca yaşanan gelişmeleri sizler için derledik. 

2022 yılının son haftasında bazı düzenlemeler yapan Holochain, yeni yıla hazırlıklı başladı. 2022’de Holochain bazı önemli adımlar attı. En dikkate değer olanı, Holochain 0.1.0-beta-rc’nin piyasaya sürülmesiydi. Ocak ayının ilk haftasında Dev Pulse 130 test aşamasında piyasaya sunuldu.

Holochain mevcut ve yeni geliştiriciler için yapılan iyileştirmeleri resmi Twitter hesabından paylaştı.

Dijital Kimliğiniz ile Legal Kimliğiniz arasında bir fark görüyor musunuz? sorusunu kullanıcılarına yönelten Holo aldığı cevaba uygun olarak “Dijital Kimlik nedir?” adılı bir yazıyı blog sayfasında paylaştı.

 

Holo, Rust ve JavaScript deneyimi olan ve hApps’yi oluşturmaya başlamak isteyen yeni kullanıcılar için bilgilendirici bir içerik paylaştı. Rust deneyimi olan tüm geliştiricileri sanal Holochain Dev Training adlı etkinliğe katılmaya davet ederek Holochain uygulamalarını sıfırdan geliştirme fırsatı sundu. 

17 Ocak’ta Holochain Beta Sürüm Adayı için tüm geliştirici araçları 0.1.0-beta-rc.2 sürümüne güncellendi. Bu güncelleme ile birlikte Holo uygulamalarını geliştirmeye başlamak için gerekli olan birden çok ilgili kitaplık ve geliştirici ortamı kullanıma sunuldu.

Holochain 0.1.0-beta-rc.3 ve rc.4’ü yayınlamasının ardından bu iyileştirmelerin bir sonraki hafta yapılması planlanan resmi beta sürümünden önceki son sürüm adayları oldu belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde ilk çevrimiçi Holochain geliştirici eğitimi başlatıldı.

Holochain Beta sürümünün yanı sıra, Holochain’in Deterministic Integrity (HDI) güvenlik denetimi Least Authority tarafından başarıyla tamamlandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC) Düzeltmesi Devam Edecek mi?

SUI Wave 2 Testnet’ine Nasıl Katılınır?