in

Oasis Network’te Uygulama Geliştirmek için 5 Neden

Oasis Network, yüksek ölçeklenebilirliğe sahip, EVM uyumlu bir ağdır. DApp’leri geliştirirken ve oluştururken çok fazla seçeneğinizin olmasının yanı sıra Oasis Network’ü dikkate almanızın başka birçok nedeni var. Oasis Network; hızlı, ölçeklenebilir ve gizliliğe saygı duyan bir ekosistemdir.

Hızla büyüyen DeFi ortakları ekosisteminin yanı sıra Oasis; DeFi, play-to-earn ve gizlilik çözümleri oluşturmak isteyen DApp geliştiricileri için sağlam bir seçimdir.

Biz de sizlere Oasis Network’te merkeziyetsiz uygulama oluşturmak için beş temel nedenden oluşan bir liste hazırladık.

1. EVM Uyumlu

Oasis Network üzerindeki Oasis EVM uyumlu ParaTime olan Emerald; tam EVM uyumluluğuna, DeFi, NFT, metaverse ve blockchain gaming gibi EVM tabanlı uygulamalarla kolay entegrasyona olanak tanır. Aynı zamanda birlikte çalışabilirliği sağlamak için zincirler arası bir köprüye sahiptir.

2. Yüksek Düzeyde Ölçeklenebilirlik

Oasis Network; ölçeklenebilirlik ve anlık nihayetlendirebilme yeteneği, Ethereum’a göre %99 daha düşük işlem ücretleri, yüksek verimliliği, gizlilik koruması ve Madenci Çıkarılabilir Değerine (MEV- Miner Extractable Value) karşı savunması nedeniyle DeFi için idealdir.

3. Konsensüsün İki Katmanı

Oasis Network mimarisi, daha iyi ölçeklenebilirlik ve geliştirilmiş çok yönlülük için konsensüsü ve yürütmeyi iki katmana (Consensus Layer ve The ParaTime Layer) ayırır.

Konsensüsün ve yürütmenin ayrılması, birden fazla ParaTimes’ın işlemleri paralel olarak gerçekleştirmesine izin verir. Bu durum, bir ParaTime’da işlenen karmaşık iş yüklerinin diğerinde daha hızlı, daha basit işlemleri yavaşlatmayacağı anlamına gelir. Ayrıca ağın benzersiz tutarsızlık algılama sistemi, Oasis’i sharding ve parachain’lerden daha verimli hale getirir ve aynı güvenlik düzeyi için daha küçük bir çoğaltma faktörü gerektirir.

4. Gizli Akıllı Sözleşmeler

Ek olarak Oasis, gizli akıllı sözleşmeleri destekleyen ilk ağdır. Oasis Eth/WASI Runtime, işlenirken verileri gizli tutmak için güvenli yerleşim bölgelerini kullanan gizli bir ParaTime’ın açık kaynaklı örneğidir.

5. Gelişmiş Ekosistem

Oasis Network, dünya çapında binlerce node operatörü, geliştirici, kurumsal ortak, ambassador ve komünite üyesinden oluşan gelişen bir topluluğa sahiptir. Şu anda ağ üzerinde; Binance ile CryptoSafe Alliance, Nebula Genomics, Genetica ve BMW dahil olmak üzere birçok heyecan verici proje inşa ediliyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Testnet

Aztec Connect Testnet V1 ile Nasıl Etkileşime Girilir?

Elrond (EGLD) Nasıl Stake Edilir?