in ,

Oasis Network (ROSE) Boğasında Yükselebilecek Projeler

Oasis Network, mülkiyeti bireylere geri vermek için verilerin tokenize edilmesini sağlayan bir Layer 1, Proof-of-Stake platformudur. Programlanabilir bir blok zinciri olan Oasis Network (ROSE), gizli bilgi işlem teknolojisi ile özel olarak oluşturulmuş bir kripto para birimini birleştiriyor. Sahip olduğu özellikler ağı birçok yönden benzersiz kılıyor. 

Oasis Network, Oasis Protocol tarafından oluşturulmuş, güvenli ve özel veri paylaşımı ve kontrolü sağlayan merkeziyetsiz bir blockchain ağıdır. $ROSE ise Oasis Protocol’un native utility token’ıdır ve ağ işlemlerinin yanı sıra stake ve delegasyon için kullanılır. $ROSE, mevcut olan engelleri kaldırarak hem büyük hem de küçük şirketler için DeFi beklentilerini genişletmek ve ilerletmek amacıyla oluşturuldu.

Oasis Network’teki Fark Yaratan Özellikler

  • İlk gizlilik etkin (privacy-enabled) blockchain
  • Ölçeklenebilir, private DeFi
  • Veri tokenizasyonu konseptini ilk etkinleştiren ekosistem
  • Hızla büyüyen topluluk
  • Üst düzey takım

GemKeeper

GemKeeper’ın vizyonu, kullanıcının DeFi alanındaki ihtiyaçlarını basit ve oyunlaştırılmış bir şekilde karşılayacak çeşitli DeFi protokollerinden oluşan bir merkez oluşturmak. GemKeeper, kullanıcıların ticaret yapmasına ve ödül kazanmak için likidite sağlamasına olanak tanıyan AMM’yi başlattı. Tüm GemKeeper ürünlerinin merkezinde yerel GemKeeper token’ı olan $BLING buluyor.

Fountain Protocol

Fountain Protocol, Oasis Network tarafından desteklenen ilk zincirler arası kredi platformudur. Protokol, kullanıcılara yüksek sermaye verimliliği ve DeFi varlıklarının tek elden yönetimini deneyimleme olanağı sunuyor. Düşük maliyetli Oasis Network’ten yararlanan protokol, çekirdek ve çoklu uygulama projeleri için fon havuzu ve çoklu gelir protokolüne sahip.

YuzuSwap

YuzuSwap, Oasis Ağındaki bir DEX’tir. Otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı modelini takip eden bu proje, Oasis ekosisteminde token’ları keşfetmek ve takas etmek için güvenli, hızlı, düşük maliyetli bir araç sağlamaya çalışır. YuzuSwap, token fiyatında etkili olan buyback sistemi dahil olmak üzere birçok avantaja sahiptir.

Wormhole Bridge

Wormhole, kullanıcıların desteklenen tüm zincirlere (Terra, Solana, Ethereum, Binance Smart Chain, Avalanche ve Polygon) köprü kurmasına olanak tanıyan Oasis Network’e bağlı bir çapraz zincir köprüsüdür. ERC721 ve SPL NFT’lerin Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon ve Solana arasında aktarılmasına izin veren bir NFT köprüsüdür. Wormhole’da, alıcının token’ları almak için hedef zincirde gaz ücreti ödemesi gerekir.

Son olarak Oasis Network, yeni nesil DeFi’nin desteklenmesini sağlayacak önemli avantajlara sahip olabilir. Platform, hassas bilgileri koruma konusunda ilerici adımlar attığı için DeFi geliştiricileri tarafından tercih ediliyor. Bu şekilde platform, geliştiricilere yeni nesil DeFi ve Web3 protokollerinden oluşan bir ekosistem oluşturma gücü sunuyor. Olası bir boğa sezonunda Oasis Network projeleri de avantaj sağlayabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Kripto Paraların Sağladığı Avantajlar

İletişim Kurarak Kazanma Fırsatı: Talk-to-Earn Nedir?