in ,

O Ülke Gizlice Bitcoin Yatırımı Yapıyor

Microstrategy

Forbes, dünyanın en izole ülkelerinden biri olan Butan’ın, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine milyonlarca dolar yatırım yaptığını açıkladı. 

Ekonomisi tarım ve ormancılığa dayanan Butan’ın 2,9 milyar dolar büyüklüğünde yatırım şirketi olduğunu söyleyen Forbes, aynı zamanda bu şirketin Celsius ve BlockFi müşterisi olduğunu belirtti. 

Yayınlanan rapora göre Druk Holding & Investments adı verilen bu şirket, Celsius’un iflas başvurusunda bulunduğu üç ay boyunca 65 milyon doların üzerinde para çekti ve dijital varlıklara 18 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi. 

İflas eden kripto kredi şirketlerinden BlockFi ise Druk’un aldığı 30 milyon dolarlık krediyi iade etmediği ile ilgili suçlamada bulundu. Druk, BlockFi şirketinden Şubat 2022’de 1.888 BTC’lik teminata karşılık 30 milyon USDC borç almıştı. 

Rapora göre Druk, Nisan ve Haziran 2022 arasında Bitcoin, Ethereum ve Tether gibi birçok kripto varlığa yatırım gerçekleştirdi. 

Butan ve kripto para isimleri ilk defa yan yana gelmiyor. Butan, daha önce de Ripple ile bir ortaklık gerçekleştirmişti. Ortaklık, bir CBDC çözümü aracılığıyla sınır ötesi ve toptan ödemeyi kolaylaştırmak için pilot bir proje yürütmeyi amaçlıyordu. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Potansiyel Sei Airdrop Etkinliğine Nasıl Katılınır?

Tars Protocol Seed Satış Detayları Duyuruldu