in ,

Nisan Ayının Öne Çıkan Fundrasing Etkinlikleri

2023 ile birlikte kripto para piyasasında başlayan yükselişler funding round etkinliklerinin de önünü açtı. Etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik. 

Cega

Solana tabanlı türev protokolü olan Cega, Ethereum ekosistemine genişlemek için finansman turu düzenledi. Cega, Dragonfly Capital liderliğinde gerçekleşen finansman turunda 5 milyon dolarlık bir fon topladı. 

Conduit

Conduit, kripto yatırımlarını güçlendirmek ve hızlandırmak için tasarlanan bir yerel alt yapı platformudur. Conduit, Op Stack üzerine inşa edilen üretim sınıflarını 100 kat ölçeklendirmeye olanak tanıyor. 

Mart ayının son haftasında Paradigm liderliğinde gerçekleşen finansman turunda bir çok başarılı şirketin de ek yatırımları ile birlikte Conduit 7 milyon dolarlık başlangıç fonu sağladığını duyurdu. Conduit, Paradigm ile uzun vadede ortak olmayı dört gözle beklediklerini de belirtti.

Econia Labs

Aptos blok zinciri için sipariş defteri protokolü geliştiren Econia Labs, Dragonfly liderliğindeki tohum finansman turunda 6,5 milyon dolarlık fon topladı. Econia Labs, Aptos ekosisteminde merkeziyetsiz finans (DeFi) için bir protokol sunuyor.

funding

Hydra Ventures

Risk sermayesi şirketi 1kx ile bağlantılı bir yatırım DAO’su olan Hydra Ventures, diğer yatırım DAO’larına destek olmak için 10 milyon dolarlık fon topladı.

Fetch.ai 

Yapay zeka odaklı kripto protokolü Fetch.ai, merkeziyetsiz makine öğrenimini dağıtmak için DWF Labs’ten 40 milyon dolarlık fon topladı. Bu finansman, piyasa yapıcı DWF Labs’ın bu ay altıncısını gerçekleştirdiği yatırımlardan yalnızca biri.

Fetch.ai Çarşamba günü yaptığı açıklamada finansmanı, merkeziyetsiz makine öğrenimi, otonom ajanlar ve ağ altyapısını dağıtmak için kullanacağını söyledi.

MZERO

Merkeziyetsiz bir değer aktarım mekanizması olan M Zero, tohum finansman turunda 22,5 milyon dolar fon topladı. 

Finansman turuna Pantera Capital, Road Capital, StandardCrypto, SALTConference ve ParaFi Capital gibi önemli şirketler katılım sağladı. 

Radio Caca (RACA)

Piyasa yapıcı ve yatırım şirketi DWF Labs, Web3 şirketi RACA’ya 16 milyon dolarlık bir yatırım sağladı. Yapılan bu yatırım, RACA’nın kapsamlı bir Web3 oyun ekosistemi olma hedefine devam etmesinde yardımcı olacak. 

LayerZero Labs 

Blockchain altyapı sağlayıcısı LayerZero Labs, B Serisi finansman turunda 120 milyon dolar fon topladı. 

funding round

A16z, Christie’s, Sequoia Capital ve Samsung Next gibi birçok önemli şirketin katıldığı finansman turu sonrası LayerZero Labs’in değeri 3 milyar dolara yükseldi. 

Metalpha

Hong Kong merkezli kripto varlık yöneticisi Metalpha Technology, Grayscale Investments’tan Bitcoin ve diğer kripto ürünlerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon topladı. 

Metalpha, topladığı bu fon ile Çinli yatırımcıların kripto para birimlerine ve Web3’e yatırım yapmak için düzenlenmiş bir kanal edinmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Bitget

Seyşeller merkezli kripto borsası Bitget, Web3 girişimlerini destekleyen 100 milyon dolarlık bir fon başlattı. Bitget, yakın zamanda merkeziyetsiz ve çok zincirli cüzdan BitKeep’e 30 milyon dolar yatırım yapmıştı. 

Sei Labs

Sei blok zincirine katkıda bulunan Sei Labs, iki finansman turunda 30 milyon dolar topladı. Toplanan finansman, Asya-Pasifik bölgesinde daha derin bir genişleme yaratmayı amaçlamak da dahil olmak üzere Sei blok zincirinin büyümesinde ve hızlandırılmasında kullanılacak.

Sei Labs’in 30 milyon dolar topladığı finansman turuna Jump Crypto, Distributed Global, Multicoin Capital, Asymmetric Capital Partners, Flow Traders, Hypersphere Ventures ve dahası gibi önemli şirketler katılım sağladı.

funding round

Bitkraft

Risk sermayesi Bitkraft, ikinci token fonu için 220,6 milyon dolar topladı. Oyun odaklı girişim sermayesi şirketi Bitkraft, SEC’e yaptığı dosyalamada toplam hedefi 240 milyon dolar olan ikinci token fonu için 220.6 milyon dolar topladığını bildirdi. 

iZUMi Finance

Çok zincirli merkeziyetsiz finans protokolü iZUMi Finance, 22 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı. Toplanan fon, girişimin zkSync Era ağında bulunan zincir üstü merkeziyetsiz borsası iZiSwap Pro için erken likidite sağlayacak. 

Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında ise Unicode Digital, NextGen Digital Venture, Bella Protocol ve Incuba Alpha yer aldı. 

Berachain 

Likidite kanıtı mutabakatı üzerine inşa edilmiş yüksek performanslı EVM uyumlu bir blok zinciri olan Berachain, 42 milyon dolar fon topladı. 

Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Polychain Capital, Hack VC, Tribe Capital, Citizen X, Shima Capital ve Robot Ventures yer aldı. 

Karate Combat

Karate Combat, DAO’su olan ilk profesyonel, tam temaslı karate ligini destekleyen bir markadır. Karate Combat, gerçekleştirdiği finansman turunda 18 milyon dolar fon topladı. 

Bitkraft Ventures’ın liderlik ettiği finansman turuna Alpha Wave, HashKey Capital, Delphi Ventures, Cypher Capital, Blockchain Coinvestors, Gateio gibi yatırımcılar katıldı. 

Aki Network 

Aki Network, Akatsuki’nin Web3 Fund Emoote ve Mask Network liderliğindeki finansman turunda 40 milyon dolar değerinde fon topladı. 

Finansman turuna katılanlar aasında Incuba Alpha, Meteorite Labs, CatcherVC, Alchempy Pay gibi önemli yatırım şirketleri de yer aldı. 

Zodia Custody

Standard Chartered’ın kripto odaklı birimi Zodia Custody, SC Ventures, SBI Holdings ve diğer isimsiz yatırımcıların katıldığı finansman turunda 36 milyon dolar fon topladı. 

Zodia Custody, topladığı fonları uluslararası genişleme ve ürün iyileştirmeleri için kullanmayı planlıyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ethereum (ETH) Balinaları 2.000 Dolara Dönüşü Bekliyor

BTC

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Mayıs Ayı Tahminleri