in

Nisan Ayında Merakla Beklenen Kripto Para Projeleri

Nisan ayı kesinlikle birçok kripto para projesi için inanılmaz hareketli geçti. Ripple’ın 1 dolara hareket etmesi, Solana’nın rekorunu tazelemesi bu gelişmelerden sadece bazıları. Nisan ayında yatırımcılara yönelik yeni fırsatlar oluştuğu görülüyor. Bu ay içerisinde çıkacak yeni projeleri siz değerli okuyucularımız için derleyeceğiz.

KELVPN (KEL)

KELVPN, ilk deanon-proof merkezi olmayan VPN’dir. KELVPN, yüksek hızlı veri desteğiyle birlikte yeni bir gizlilik düzeyi ve güvenlik düzeyine tek tıklamayla erişim sunar. KEL, sıradan VPN hizmetlerinin yaptığı gibi sunucuları kullanmaz. Bir dizüstü bilgisayarda, özel bir sunucuda veya bir akıllı telefonda herhangi bir yere yerleştirilebilen yayılmış düğümlere dayanmaktadır.

Mevcut düğümde sorunlar varsa, onu hemen değiştirebilirsiniz. Ayrıca en yüksek hıza sahip en yakın düğümü seçebilirsiniz. KELVPN (KEL), şu ana kadar toplamda 2.25 Milyon Dolarlık fon toplamayı başardı. 12 Nisan’da ise Token Satışı olacak.

Genesis Shards (GS)

Genesis Shards, NFT’leri DeFi seçenekleri olarak yeniden tanımlayan ve IDO öncesi tokenler için izinsiz bir zincirler arası likidite ortamı yaratan Polkadot tarafından desteklenen merkezi olmayan bir ekosistemdir. DeFi ekosistemi, son birkaç yılda büyük adımlar attı.

Genesis Shards

Bununla birlikte, ticarete konu olan bir piyasa olmaması ve temerrüt riski yüksek olan tutarsız OTC ticaret uygulamaları nedeniyle düşük token likiditesi ile IDO öncesi alanda hala bazı akut darboğaz sorunları ile karşı karşıyadır. Genesis Shards, ağ katılımcılarının IDO öncesi tokenlere verimli ve güvenli bir şekilde erişip ticaret yapabilecekleri yeni bir paradigmayı başlatmak için tasarlandı. GS, şu anda 2.7 Milyon Dolarlık fon toplamayı başardı. 14 Nisan’da ise Token Satışı olacak.

CERE Network (CERE)

Cere Network, hizmet veri entegrasyonu ve veri işbirliği için optimize edilmiş, Polkadot ile uyumlu ilk merkeziyetsiz veri bulut platformudur. CERE, bireysel tüketici verilerini yerleşik ve bölümlere ayırmak için blok zinciri kimliği ve veri şifreleme kullanarak bulutta daha güvenli bir birinci taraf veri temeli oluşturur.

CERE, verileri tüm iş birimleri, iş ortakları / satıcılar ve makine öğrenimi süreçleri tarafından neredeyse gerçek zamanlı olarak doğrudan erişilebilir hale getirir. Bu da, CERE’nin geleneksel satıcı kilitlenmeleri içermeyen Açık Veri Pazarı (ODM) aracılığıyla güvenli ve özel veri işbirliklerine olanak tanır. CERE, şu anda 9.5 Milyon Dolarlık fon toplamayı başardı. 13, 15 ve 19 Nisan tarihleri arasında ise Token Satışları olacak.

RAZE Network (RAZE)

Raze Network, Polkadot ekosistemi için Substrat tabanlı, zincirler arası bir gizlilik protokolüdür. Tüm DeFi ve Web3.0 yığını için uçtan uca anonimlik sağlayabilen yerel bir gizlilik katmanı olarak oluşturulmuştur. RAZE Network, ikinci katman merkezi olmayan anonim bir modül oluşturmak için zkSNARK’ları Zether çerçevesine uygular.

Daha sonra alt tabaka tabanlı akıllı sözleşme olarak içe aktarılacaktır. RAZE Network’ün amacı, varlıklarınızın ve davranışlarınızın şeffaflığını gözetimden korurken, zincirler arası gizliliği koruyan ödeme ve ticaret sistemlerini mümkün kılmaktır. RAZE, şu anda 2.3 Milyon Dolarlık fon toplamayı başardı. 16 Nisan’da ise Token Satışı olacak.

Saito (SAITO)

Saito, blok zinciri uygulamalarını doğrudan tarayıcınızda çalıştıran bir Web3 hibe alıcısıdır. Ağ, madenciler veya paydaşlar yerine ISS’lere ödeme yaparak, maliyetleri Infura gibi yağmacı tekellere aktarmak yerine Web3 projelerinin altyapıyı kendi kendine finanse etmesine olanak tanıyor.

Saito, web3’ü kullanıcılara sunan açık bir ağ katmanıdır. Saito’daki uygulamalar kapalı eklentiler, özel API’ler ve açık olmayan altyapı olmadan çalışabilir. SAITO, şu anda 2 Milyon Dolarlık fon toplamayı başardı. 22 Nisan’da ise Token Satışı olacak.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yeni Başlayanlar İçin Binance Coin (BNB) Nedir?

Kriptopara, Bitcoin

Finansal Özgürlük Yolunda Kripto Paralar