içinde ,

Nisan Ayında Beklenen Önemli Gelişmeler

Kripto para dünyasında her güne birçok gelişme ve yenilikle uyanıyoruz. Projelerin yol haritaları veya anlık bildirimleri ile yatırımcılar ve ilgili kişiler, bu gelişmeleri önceden takip edebiliyorlar. Biz de KoinSaati olarak sizlere nisan ayının önemli gelişmelerini bir rehber haline getirdik.

SOLO Holder’leri için 100 Milyon $CORE Airdrop

Sologenic topluluğu ve SOLO holder’leri için 100 milyon Coreum $CORE airdrop’u yapılacak.

Sologenic: Sologenic, XRP Ledger’ın üzerine hisse senetleri, ETF’ler ve fiat gibi varlıkların yatırımını, alım satımını ve isteğe bağlı tokenizasyonunu kolaylaştıran bir ekosistemdir.

Coreum: Coreum, gelecekteki blockchain uygulamalarının çekirdek altyapısı olarak hizmet etmek üzere oluşturulmuş 3. nesil, Layer-1 blockchain’dir. Coreum blockchain, mevcut tüm zayıflıkları iyileştirmek ve geliştiricilere DeFi, metaverse, oyun, varlık tokenizasyonları, bankacılık ve havale işlemlerine kadar herhangi bir merkeziyetsiz uygulamayı oluşturmak için gerekli altyapıyı sağlamayı amaçlayan basit bir çözümdür.

Miami Tech Etlinliğinde AlgoTalks Toplantısı

8 Nisan’da Miami Tech etkinliğindeki AlgoTalks toplantısında çeşitli ekosistem liderleri yer alacak. Algorand ekosisteminin kurucuları hızlı ve ilgi çekici sunumları ile finans, oyun, sigorta, sanat ve daha birçok şeyi, neyi inşa ettiklerini ve hızlı, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir Algorand blockchain’den nasıl yararlandıkları hakkında hızlı açıklamalar yapacaklar.

Konuşmacılar: Folks Finance, Nimble, Prismatic, Koibanx ve Futbol Eterno

Polkadot Ekosistem Görüşmeleri – Parachain’ler ve Ötesi

13 Nisan’da Paris Blockchain Haftası sırasındaki bu etkinlik için Polkadot parachain ekipleri bir araya gelerek Polkadot ekosistemindeki mevcut ve gelecekteki durumlarını tartışacaklar.

Etherum Ağında Light DeFi

6 Nisan’da, kripto para piyasasının öncü ekosistemi Ethereum ağında Light DeFi trade işlemleri aktif hale getirilecek.

Horizon Exchange: Mainnet’in Son Aşaması

Horizon Protocol, Horizon Exchange’i mainnet’inde başlatmanın son aşamalarında olduğunu duyurdu. Gerçekleşmesi gereken son planlardan sonra Horizon Exchange’in, BNB Chain ana ağında başlatılması için tahmini zaman çizelgesinin nisan ayı olduğu belirtildi.

Horizon Protocol: Horizon Protocol, gerçek ekonomiyi temsil eden sentetik varlıkların zincir üzerinde ticaretini kolaylaştıran yeni bir DeFi platformudur.

Secret Network’un Planlanan İki Mainnet Upgrade Gelişmesi

Secret Network; daha iyi ölçeklenebilirlik, zincirlerarası IBC sözleşmeleri ve daha fazlası için iki mainnet upgrade programını açıkladı.

Shockwave Alpha: Nisan 2022

Shockwave Omega: Haziran 2022

Astar Network’te 15 Yeni Proje

Nisan ayında Astar Network üzerinde 15 yeni projenin lansmanı yapılacak.

Astar Network: Astar Network, Polkadot üzerinde Ethereum Virtual Machine, Web Assembly ve Layer 2 çözümlerini destekleyen çok zincirli bir dApp merkezidir. Astar Network, Web3.0 için ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir bir altyapıdır.

Kava Gelişmeleri

1) ETH Co-Chain Public Beta Lansmanı

Teşvik edilmiş bir genel test ağı etkinliğidir. Kullanıcılar, Kava Network’te piyasaya sürülecek bazı protokolleri ve dApp’leri ilk elden deneyimleyebilecekler.

2) ETH Köprüsü Beta Lansmanı

ETH köprüsünün genel beta sürümü; ETH, ERC-20 token’leri ve ERC-1155 varlıklarının Kava Network’e köprülenmesini sağlayacak.

3) MINT Token Lansmanı

Nisan 2022’de MINT token’i, Kava Mint CDP protokolü için yönetişim token’i olarak hizmet edecek. KAVA token’inin herhangi bir Kava App protokolünün yönetiminden ayıracak ve onu Kava DAO’nun resmi yönetişim token’i olarak kuracaktır.

4) Kava Vakfı Lansmanı

Kava DAO’nun Kava Mint protokolünün yönetiminden resmi olarak ayrılması ve Kava DAO’ya ve topluluğuna stratejik girdi sağlayan, kar amacı gütmeyen, bir endüstri liderleri danışma organı olan Kava Vakfı’nın kurulması.

SingularityNET

18 Nisan-2022’den itibaren ERC-20 dönüştürücüsü ana ağda olacak. Bu, her $AGIX token sahibinin Ethereum üzerindeki AGIX’i, Cardano’daki AGIX’e değiştirmesini ve tam tersi işlemin gerçekleştirmesini sağlayacaktır. Bu işlem AGIX’in toplam arzını etkilemez. Aynı zamanda bu, diğer dApp’lerin Cardano ekosistemine geçişinin başlangıç ​​noktasıdır.

 DeBank’ın İkinci Sürümü Yayınlanıyor

DeBank Sürüm 2.0’ın (beta) 25 Nisan 2022’de yayına gireceği duyuruldu. Bu sürüm hem Binance Smart Chain hem de Polygon Chain’i destekleyecektir.

DeBank, Etna Network’ün borç verme ve ödünç alma uygulamasıdır. DeBank sürüm 2.0, kullanıcı odaklı olmasının yanı sıra kullanıcılara çeşitli avantajlar da sunmaktadır.

Multi-Chain ZooKeeper Avalanche Network’e Geliyor

ZooEcosystem’in yield farming dApp’i ZooKeeper, 3 Nisan’dan itibaren Avalanche’de olacak ve kullanıcıların platforma ve cross-chain işlevselliğine aşina olmalarını sağlamak için farming, 13 Nisan’da başlayacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Neler Oldu? | 04.04.22

Terra, Ethereum’dan Sonraki En Büyük İkinci Blockchain Oldu