in ,

Nisan Ayında Beklenen Önemli Gelişmeler

Kripto piyasası uzun süredir devam eden durgun ve sıkıntılı günleri geride bırakmış gibi görünüyor. Bu yazımızda Nisan ayı boyunca gerçekleşmesi beklenen önemli gelişmeleri sizler için derledik.

PancakeSwap

Merkeziyetsiz bir platform olan PancakeSwap, PancakeSwap V3 güncellemesini Nisan ayının ilk haftasında BNB Chain üzerinde yayına alacak. PancakeSwap V3, toplam işlem hacminde 438 milyar dolardan fazla ve toplam likiditede 2,5 milyar dolardan fazla kilitli token olduğunu söyleyen çok zincirli DEX’e yeni özellikler sunacak. 

Yapılan duyuruda, bu özelliklerin arasında gelişmiş likidite sağlama, rekabetçi işlem ücretleri ve işlem teşviklerinin yanı sıra yield farming deneyimine yönelik bir düzenlemenin de yer aldığı belirtildi. PancakeSwap şu anda zincirdeki baskın merkeziyetsiz borsa olsa da Uniswap V3, DAO’sunun topluluk lehine oy kullanmasının ardından BNB’de konuşlandırılacak. Yönetim önerisinde Uniswap’in PancakeSwap pazar payının yarısına kadarını hedefleyebileceği belirtildi. 

FTX

FTX, türev borsası LedgerX’i 4 Nisan’da açık artırmaya çıkaracak. FTX, borçların ödenmesi için iş birimlerini satma yönünde karar aldı. Ayrıca Embed Financial Technologies, FTX Japan ve FTX Europe’u satmak istiyor. Bu yılın başında yapılan yasal bir başvuruya göre yaklaşık 117 taraf FTX’in varlıklarını satın almakla ilgilendi.

Nakamoto Games

Nakamoto Games, 6 Nisan’da NAKA 2.0 lansmanını duyurdu. NAKA 2.0, Web 2.0’dan Web3’e dönüştürme araçlarını, yıl sonuna kadar 500 platform oyununu ve geliştirilmiş UI ve UX platform güncellemelerini içerecektir.

Arken Finance

Impossible Finance, 12 Nisan’da Arken Finance token satışına ev sahipliği yapacak. Arken Finance, DeFi’nin karmaşıklıklarını soyutlamayı amaçlayan, hepsi bir arada bir ticaret portalı ve DeFi altyapı katmanıdır. Detayları bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ethereum

Ethereum Shanghai Hard Fork’un 12 Nisan’da gerçekleşmesi planlanıyor. Geliştiriciler, stake edilmiş ETH çekimlerine olanak sağlayacak uzun zamandır beklenen yükseltme için bu tarihi seçti. “Shapella” olarak adlandırılan Shanghai yükseltmesi, Ethereum’un PoS ağına tam geçişinin tamamlandığını işaret ediyor ve stake edilmiş ETH çekilmesini mümkün kılacak.

Rocket Pool

Rocket Pool, Vitalik Buterin tarafından 2016 yılının sonlarında piyasaya sürülen Mauve Paper’a dayanarak tasarlanmış bir projedir. Rocket Pool, kullanıcılarına likit stake etme olanağı sunar. Rocket Pool, 18 Nisan’da Atlas güncellemesini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Zilliqa

EVM, Zilliqa mainnet’te ilk tam sürümü 25 Nisan 2023’te yayına girecek. Aralık 2022’de Zilliqa testnet’te EVM uyumluluğunun başlatıldığını ve Solidity’de yazılan akıllı sözleşmelerin yerel olarak Zilliqa blok zincirine dağıtılmasına izin verilmişti. EVM uygulaması mainnet’te kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar MetaMask gibi cüzdanları kullanarak yerel ZIL’leri aktarabilecek ve Truffle ve Hardhat gibi popüler geliştirici araçlarını kullanarak Solidity akıllı sözleşmelerini devreye alabilecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Terra Luna Classic (LUNC) Dikkat Çeken Artış!

TrustFi Nisan Ayı Etkinlik Listesi!