in ,

Nisan Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

Token kilidi açma, herhangi bir fon turu veya projenin diğer fon toplama programlarının şartları altında bloke edilen tokenlerin kilidini açma sürecini ifade eder. Bu yazımızda Nisan ayı içerisinde kilidi açılacak önemli projeleri sizler için rehber haline getirdik. 

BitDAO (BIT)

Merkeziyetsiz finans (DeFi) odaklı işleyen özerk bir yapı olan BitDAO’nun yerel kripto varlığı BIT, Nisan ayı içerisinde kilidi açılacak olan varlıklar arasında yer alıyor. 96.89 milyon dolar değerinde kilitli bulunan BIT tokenlerin kilidi, 15 Nisan tarihinde açılacak. Açılması beklenen kilitli varlıklar toplam arzın %1.88’ini oluşturuyor. 

ApeCoin (APE) 

Web3 ekosisteminin önde gelen platformlarından biri olan Apecoin’in toplam arzının %1.56’sını oluşturan yaklaşık 70.61 milyon dolar değerindeki kilitli APE, 17 Nisan tarihinde serbest bırakılacak. 

Uniswap (UNI)

Ethereum ERC-20 tabanlı token işlemleri için olanak sağlayan merkeziyetsiz borsa Uniswap, bu ay kilidi açılacak projeler arasında yer alıyor. 48.56 milyon dolar değerinde olan kilitli varlıkların 16 Nisan tarihinde serbest bırakılması bekleniyor. Kilidi açılacak olan bu varlıklar, toplam arzın %0.83’ünü oluşturuyor. 

Filecoin (FIL)

Filecoin, blok zincir tabanlı merkeziyetsiz ve eşler arası bir çevrimiçi depolama ağıdır. Filecoin’in yerel kripto varlığı olan FIL’de bu ay içerisinde kilidi açılacak projeler arasında bulunuyor. Filecoin (FIL)

Yaklaşık 32.93 milyon dolar değerine tekabül eden ve toplam arzın %0.28’ini oluşturan kilitli varlıkların 14 Nisan tarihinde açılması bekleniyor. 

Axie Infinity (AXS) 

Axie Infinity, oyuncuların Axies adlı yaratıkları topladığı, ürettiği ve trade etmesine olanak tanıdığı blok zincir tabanlı bir play-to-earn projesidir. 

Bu ay içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında Axie Infinity projesinin yerel kripto varlığı AXS’de bulunuyor. 28.73 milyon dolar değerinde ve toplam arzın %1.27’sini oluşturan kilitli AXS’ler, 17 Nisan tarihinde serbest bırakılacak. 

Lido DAO (LDO)

Ethereum’un Shapella güncellemesi ile yükselişe geçen LDO, bu ay içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında yer alıyor. 

Başta Ethereum olmak üzere birçok blok zincir üzerinde kullanıcıların likit varlık stake etmelerine ve node oluşturmalarına olanak sağlayan Lido DAO’nun kilitli varlıkları 17.72 milyon dolar değerinde ve toplam arzın %0.79’unu temsil ediyor. Bu kilitli varlıkların ise 18 Nisan tarihinde açılması planlanıyor. 

The Graph (GRT) 

Blok zincir ağlarının sorgulanması amacıyla oluşturulmuş bir indeksleme protokolü olan The Graph’ın kilitli varlıkları ise 17 Nisan tarihinde serbest bırakılacak. 

Serbest bırakılacak olan miktar, toplam arzın %0.73’ünü oluştururken, açılacak olan kilitli varlıkların değeri 10.47 milyon dolara tekabül ediyor. 

Kilitli token miktarının açılması varlığın fiyatında düşüş ve yükselişler yaşanmasına sebep olabilir. Eğer ilgili kripto para yeni dolaşıma girecek arz için gerçek bir çözüm üretmemişse dolaşım arzının yeni kilit açılışlarıyla artması talebin aynı hızda artmadığı senaryolarda fiyat düşüşüne neden olur. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

dYdX Türkiye’den Heyecanlı Etkinlik!

Binance 23.çeyrek BNB Token Yakım İşlemini Tamamladı