in , ,

Nibiru Chain Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Nibiru Chain, Cosmos ekosistemine bağlı olarak geliştirilmiş açık kaynaklı bir Proof-of-Stake (PoS) blok zinciridir. 

Kripto ticaretine uygun alım satımı yapılabilen Nibiru, IBC uyumludur ve 40’tan fazla blok zincirine bağlıdır. CosmWasm Entegrasyonu ile Nibiru, kullanıcıların Go ve Rust’ta akıllı sözleşmeler geliştirmesine olanak tanıyan sansüre dayanıklı bir platform sunar.

Nibiru ekosisteminde yer alan Nibi-Perps, tamamen merkeziyetsiz bir borsa olmasının yanı sıra kullanıcılara çok sayıda varlık üzerinde ticaret yapma imkanı ve minimum gaz ücretleri sunar. Ekosistemde yer alan projenin diğer bir parçası Nibi-Swap AMM ise çok zincirli varlıklar için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı protokolüdür. Bu uygulama ile kullanıcılar takaslara, havuzlara ve bağlı likidite göstergelerine erişim sağlar.

Nibiru Chain Nasıl Satın Alınır?

Nibiru, iki token’lı bir ekonomik modele sahiptir. NIBI, protokol için stake ve utility token olarak kullanılabiliyorken NUSD, protokol içi kullanımlar için geliştirilmiş bir stablecoin’dir. NUSD, piyasa talebine göre ayarlanan esnek bir arza sahiptir. NIBI, NUSD’nin işleyişinde önemli rol oynar. Nibiru, herkesin NUSD minting ya da burning edebileceği NIBI’de ticareti yapılabilen tamamen merkeziyetsiz bir model sunmayı amaçlar. Yakın tarihlerde ilk testnet ağını paylaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Aleph Zero

Aleph Zero (AZERO) Nasıl Stake Edilir?

Trust Wallet Nasıl Kurulur?