in ,

NFT’leri MetaMask’ta İçe Aktarma ve Görüntüleme Rehberi

MetaMask, akıllı telefon uygulaması veya web tarayıcı uzantısı olarak sunulan, ücretsiz kullanabileceğiniz bir cüzdan hizmetidir. Bu yazıda size MetaMask’ta NFT’leri nasıl içe aktarabileceğinizi ve görüntüleyeceğinizi adım adım anlatacağız.

Satın aldığınız NFT’ler bazen cüzdanınızda görünmeyebilir. Bu nedenle cüzdanınıza bir NFT ekleyerek hesabınızda onu görünür kılabilirsiniz. MetaMask Mobile kullanarak NFT’lerinizi cüzdanınızda görünür kılmak için bu adımları izleyin.

  1. Telefonunuzun tarayıcısında OpenSea web sitesinin sağ üst köşesine gidip cüzdan simgesine tıklayarak MetaMask Cüzdanınızı OpenSea’ya bağlayın.
  2.  Bağlantıyı tamamlamak için listedeki cüzdanlar arasından MetaMask’ı seçin.

Şimdi OpenSea’den MetaMask cüzdanınıza geçmeniz gerekiyor. MetaMask Mobile’ı indirip oturum açtıktan sonra, OpenSea NFT’leri Cüzdanınıza eklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. MetaMask ekranınızın sol üst tarafındaki Menü simgesine gidin.
  2. Bu menüden Cüzdan seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
  3. Cüzdan altında yer alan NFT sekmesine tıklayın.
  4. Bu sekmeyi kaydırın ve NFT’leri İçe Aktar (Import NFTs) seçeneğine tıklayın.
  5. Bir NFT adresi ve NFT Kimliği gireceğiniz ekran açılacak. NFT adresini almak için OpenSea sayfasına gidin ve Profil simgenize tıklayın. Görünen NFT listesinden, cüzdanınıza eklemek istediğinizi seçin ve Ayrıntılar butonuna tıklayın. Sözleşme Adresinin yanında görünen değere tıkladığınızda NFT’nizin akıllı sözleşme adresinin bulunduğu Etherscan’ı görüntüleyeceksiniz.

Sözleşme seçeneğini bulduktan sonra yanındaki Kopyala düğmesini kullanarak tüm bilgileri kopyalayabilirsiniz. Ardından MetaMask Import NFT ekranındaki Adres bölümüne yapıştırın. OpenSea ile ilgili Ayrıntılara geri dönün, Token ID’ye tıklayın, numarayı kopyalayın ve MetaMask’ın Import NFT ekranındaki ID bölümüne yapıştırın. Varlığınızı cüzdanınızda görünür kılmak için Import (İçe Aktar) seçeneğine tıklayın.

Bilgisayarınızda bulunan MetaMask’a NFT eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. MetaMask tarayıcı uzantınızdaki menü simgesine tıklayın.

2. Varlıklar sekmesini seçin.

3. Ekranın altına yer alan tokenları içe aktar seçeneğine tıklayın. Custom Token seçeneğine tıklayın. Sözleşme Adresini almak için yukarıdaki sözleşme adresine ilişkin anlatılan adımları takip edebilirisiniz, süreç aynı işleyecektir.

Bu adresi MetaMask tarayıcı uzantınızdaki Token Sözleşme Adresi bölümüne yapıştırın. NFT’nizi Cüzdanınıza eklemek için Token Decimal alanına ve Custom Token Ekle düğmesine bir sıfır ekleyin.

Tarayıcı seçeneğini kullanırken NFT’nizi MetaMask’ta görmeniz olası değildir. Ancak aşağıdaki adımları takip ederek MetaMask Mobil’de Cüzdanınızdaki NFT’leri görebilirsiniz.

MetaMask ekranınızın sol üst tarafındaki Menü simgesine gidin. Bu menüden cüzdan seçeneğini seçin. Cüzdan altında yer alan NFT sekmesine tıkladığınızda cüzdanınıza eklediğiniz tüm NFT’leri göreceksiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

kripto blockchain

Primal (PRIMAL) Nedir? Nasıl Alınır?

Synquote Nedir?