içinde

NFT’ler Instagram’da Nasıl Gözükecek?

Dün (9 Mayıs Pazartesi) Instagram’ın yöneticisi Adam Mosseri, Instagram’a NFT desteğinin geldiğini duyurdu. Şimdilik sadece ABD’de az sayıda NFT meraklısı bir grubun bu pilot uygulamaya erişimi olacak.

Adam Mosseri’nin Twitter’da Instagram hakkındaki açıklaması:

NFT’ler Instagram’da

Bu hafta, Instagram’da NFT’leri paylaşabilecek bir avuç ABD’li içerik üreticisi ve koleksiyoner ile dijital koleksiyon ürünlerini test etmeye başlıyoruz. Instagram’da dijital bir koleksiyonun yayımlanması veya paylaşılmasıyla ilgili herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Haftaya görüşürüz!

Adam Mosseri, NFT’lerin Instagramda nasıl gözükeceği hakkında görseller de paylaştı.

Kaynak: Adam Mosseri

Pilot uygulamada başarılı sonuçlar elde edildiği ve tüm dünyada kullanıma açıldığı takdirde Instagram hesabınızı, uyumlu bir kripto cüzdana bağlayarak NFT’lerinizi takipçileriniz ile paylaşabilecek, satın aldığınız veya oluşturduğunuz NFT’leri ücretsiz olarak sergileyebileceksiniz.

Kullanıcılar cüzdanlarını platforma bağlayarak NFT’lerin sahibi olduklarını kanıtlayabilecekler, onları profillerinde sergileyebilecek ve sergiledikleri NFT’lerin üreticilerini etiketleyebilecekler.

Kaynak: Adam Mosseri

Açıklamalara göre Instagram ilk olarak MetaMask, Rainbow ve Trust Wallet cüzdanlarını destekleyecek. Coinbase, Dapper ve Phantom cüzdanlarına destek ise “yakında” açıklaması yapıldı. Başta Ethereum ve Polygon olmak üzere Flow ve Solana ağ desteği gelecek.

Instagram, diğer paylaşımlar gibi NFT’lerin de topluluk kurallarına tâbi olduğunu vurguladı. Meta, NFT desteğini Facebook’a genişletmeyi de planlıyor. Şirket hem NFT üreticileri hem de koleksiyonerler için “ek özellikler” ekleneceğini belirtti.

Kaynak: engadget

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Mark Cuban, Kripto Endüstrisini Dot-com Balonuyla Kıyasladı

MicroStrategy Bitcoin Satacak mı?