içinde , ,

NFT Yükselişinin Yaşandığı Bugünlerde Takip Edilesi 10 NFT Projesi

NFT

Bundan birkaç hafta önce NFT dünyasında yer alan projeler ciddi kazançlar getirmişti. Bu yükselişlerden sonra NFT’ler popülerliğini artırmaya devam etti. Hatta son olarak dün, Visa, CryptoPunks NFT’lerinden birisini satın aldığını açıkladı. Peki NFT dünyasında gelişmeler yaşanırken yatırımcılar hangi NFT projelerini takip edebilir? İşte NFT trendinin yükseliş yaşadığı bugünlerde takip edilesi 10 NFT projesi:

Mist (MIST)

Mist, Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki bir NFT açık dünya rol yapma oyunu (open-world/role playing) ekosistemidir. Kullanıcılara herhangi bir aracı olmadan oyun içi varlıkları kolayca değiştirme olanağı sunuyor. Geliştiriciler, sırayla, yeni kullanıcıları çekebilir ve oyun öğelerinin ve tokenlerin satışından ek gelir elde edebilir. Mist şu anda 8.2 milyon dolar marketcap ile işlem görüyor.

Mist NFT Oynayarak Kripto Para Kazanmak Mümkün! - Espordeal

Rarible (Rari)

Rarible, protokolle aktif olarak etkileşime giren kullanıcıları güçlendirmek için RARI tokenini kullanan, yaratıcı merkezli bir NFT piyasası ve düzenleme platformudur. Rarible platformundaki kullanıcılar, sanat eserleri, oyun ögeleri ve daha fazlası gibi benzersiz dijital öğeler için NFT’ler oluşturabilir. Platform, kullanıcılara tam, sorunsuz ve kolay bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için farklı kategoriler kullanılarak filtrelenebilen pazar yeri sunuyor.

Introducing $RARI — the first governance token in the NFT space | by Rarible | Medium

Rarible pazarında herkes NFT oluşturabilir ve yayınlayabilir. RARI tokeni ise, aktif kullanıcıları ödüllendirmek ve protokolün yönetimine katılmak amacıyla kullanıldığı için platformun temel direği olarak öne çıkıyor. RARI tokeni şu anda 144.2 milyon dolar piyasa değerine sahip.

Chain Guardians (CGG)

Chain Guardians, kendisini blokzinciri ve süper kahramanları birleştiren ilk ekosistem olarak konumlandırıyor. Oyuncu odaklı ekonomiler sağlamak için geleneksel oyun konseptlerini blokzincir teknolojileriyle birleştiren bir platformdur. CGG şu anda 24.6 milyon dolar marketcap ile işlem görüyor.

NFT Deep-Dive - What is ChainGuardians? - Ivan on Tech Academy

Polka City (POLC)

Polka City, sanal şehir şeklinde sanal varlıklara yatırım yapabilmenizi sağlayan yeni tam otonom sözleşme tabanlı NFT platformudur.

Polka City's $POLC Dispensing 'Gas Station' NFT Sells For $130K+

LOCGame (LOCG)

LOCGame, oyuncuların değerli tokenlerini ve NFT eserlerini toplayıp kazanabileceği, blockchain üzerinde NFT destekli bir Top Trump Card Game türüdür. Sürdürülebilir ve eğlenceli bir oyun ekosistemi oluşturmak için merkeziyetsiz finansman ve DAO yönetiminden yararlanır. Ek olarak, oyunculara ve koleksiyonculara eğitim konusunda da fayda sağlamayı amaçlamaktadır. LOCG ise şu anda 8.5 milyon dolar piyasa değerine sahip.

LOCGame

Splinterlands (SPS)

Splinterlands, blockchain teknolojisine dayanan ve oyuncuların farklı özelliklere sahip bir kart koleksiyonu oluşturduğu ve diğer oyuncularla beceriye dayalı maçlarda savaştığı Magic the Gathering ve Hearthstone gibi oyunlardan ilham alan dijital, tahsil edilebilir bir kart oyunudur. Magic the Gathering, Pokémon ve Yu-Gi-Oh gibi fiziksel kart oyunlarında olduğu gibi oyuncuların varlıklarını satabildiği veya takas edebildiği bir ortam sunar. SPS şu anda 37.3 milyon dolar piyasa değeri ile işlem görüyor.

Splinterlands

Charged Particles (IONX)

Charged Particles, kullanıcıların ERC-20, ERC-721 veya ERC-1155 tokenlerini bir NFT’ye yatırabilmesine olanak tanıyan protokoldür. Sıradan bir NFT (örneğin Sanat Koleksiyonu, Sanal Emlak, Oyun İçi Öge, herhangi bir NFT) artık bir dizi başka token içeren bir sepete dönüştürülebilir. Artık Charged Particles sayesinde herhangi bir ERC-20 tokenini veya herhangi bir NFT’yi herhangi bir NFT’ye yatırabilirsiniz.

Yılın En Dikkat Çeken NFT Projesi: Charged Particles - KoinSaati

MyNeighbor Alice (ALICE)

My Neighbor Alice, herkesin sanal adalar satın alıp sahip olabileceği, heyecan verici ögeler toplayıp inşa edebileceği ve yeni arkadaşlar edinebileceği çok oyunculu bir inşaat oyunudur. Animal Crossing gibi başarılı oyunlardan ilham alan oyun, iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor. Oyun deneyiminin keyfini çıkarmak isteyen normal oyuncular için eğlenceli bir anlatımın yanı sıra NFT’ler toplamak ve takas etmek isteyen oyuncular için oluşturulan bir ekosistem olarak göze çarpıyor. ALICE şu anda 373.5 milyon dolar piyasa değerine sahip.

About – My Neighbor Alice – Medium

Alien Worlds (TLM)

Alien Worlds, oyuncular arasındaki ekonomik rekabeti ve iş birliğini simüle eden bir NFT Defi metaverse’dir. Bu rekabet, oyuncuların rakip Merkeziyetsiz Otonom Organizasyonları (“Planet DAO’ları”) kontrol etmesi ve ek oyuna erişim kazanmak için gerekli olan Trilium’u (TLM) kazanmaya teşvik edilmesiyle sağlanır.

TLM Coin nedir, Alien Worlds Trillium (TLM) nereden ve nasıl alınır?

Alien Worlds metaverse’de oyuncular, TLM madenciliği yapmak, savaşlara katılmak ve oyun içi görevleri tamamlamak için NFT’ler edinebilir. Oyuncular, stratejilerine bağlı olarak, oyunlarına en uygun NFT’leri satın alabilir ve bir araya getirebilir. Ek olarak, oyuncular altı Planet DAO’nun Konsey Üyelerini seçerek yönetişime katılabilirler ve böylece oyunun yönünü etkilerler. TLM ise 262.8 milyon dolar piyasa değeri ile öne çıkıyor.

NFTPAD.Fi (NFTPAD)

NFTPad, dijital sanatı ve NFT’leri geniş bir koleksiyoncu kitlesine tanıtmak için hem dijital sanatçıları hem de koleksiyoncuları modern araçlar ve hizmetlerle desteklemeyi amaçlamaktadır. Bugün PancakeSwap üzerinde satışa çıkacak olan NFTPAD 56bin dolar piyasa değeri ile görücüye çıkacak.

NFTPAD Nedir? - KoinSaati

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ethereum

Kraken ve 5 farklı DeFi Protokolü, Ethereum 2.0 Geliştirmelerine $1.5M Bağış Yapıyor

Bitcoin Neden Başarısızlık Yaşamayacak? Bölüm 1: Sansür ve İşlemlerin Durdurulması