in ,

NFT Whitelist’lerine Katılmanın En İyi Yolu Nedir?

NFT alanıyla bir süredir ilgileniyorsanız muhtemelen whitelist’lere rastlamışsınızdır. Yine de bu kelime ne kadar popüler olursa olsun birçok kişi kelimenin ne anlama geldiğini, whitelist’lere nasıl katılabileceğini ve whitelist’in ne işe yaradığını bilmiyor. Eğer bu kişilerden biriyseniz bu makale tam da sizin için!

Whitelist NFT Nedir?

Whitelist NFT’ler, yalnızca whitelist’teki cüzdan adreslerine satılabilen dijital varlıklardır. Bu listeler, bir NFT halka açık satışa çıkmadan önce belirli cüzdan adreslerinin söz konusu NFT’yi mint’lemelerine izin verirler.

Farklı NFT projeleri, whitelist’lerine kimin girmeye hak kazanacağı konusunda farklı kriterlere sahiptirler. Bununla birlikte çoğu proje, genellikle en eski takipçilerine bu avantajı sağlar. Böylece yatırımcıları projeyi takip etmeye teşvik ederler.

Whitelist’e Nasıl Katılınır?

1. Adım: Kendinize Bir NFT Seçin

Sürecin ilk adımı yatırım yapmak istediğiniz bir proje bulmaktır. Süreci kolaylaştırmak için yaklaşan NFT projelerini güvenilir bilgi kaynaklarından takip edebilirsiniz.

YouTube ve Twitter gibi platformlar bu tür projeleri araştırmak için oldukça kullanışlıdır.

2. Adım: Projenin Sosyal Ağlarına Katılın

Yatırım yapmaya değer bir proje belirledikten sonra projenin sosyal ağlarına katılın ve bu ağlarda aktif olmaya çalışın. Projenin Twitter sayfasını takip edin, mention’lar atın ve gönderileri retweet’leyin.

Discord sunucusuna mutlaka katılın çünkü çoğu NFT projesi burayı bir bilgi platformu olarak kullanır. Discord üzerinden whitelist’e katılma hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve diğer üyelerle etkileşim kurabilirsiniz.

3. Adım: Whitelist’e Başvurma

Whitelist’e girmenin son adımı prosedüre uygun şekilde başvurmaktır. Çoğu projenin kabul kriterleri katılım ve aktiflik üzerine odaklanır. Böyle bir durumda şunlar işinize yarayabilir:

  • Discord sunucusuna katılmaları için daha fazla kişiyi davet etmek
  • Sunucu etkinliklerine katılmak
  • Sunucudaki rolünüzü üst seviyelere taşımak

Whitelist prosedürünü uyguladıktan sonra başvurunuzu verilen talimatlara göre proje ekibine gönderirsiniz. Son olarak, onaylandığınız takdirde proje ekibi lansman tarihi ve NFT’lerinizi nasıl mint’leyebileceğiniz hakkında size bilgi verecektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Cosmos (ATOM)

Cosmos’taki En Büyük Trendleri ve Fırsatları Keşfetmek

Şubat Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler (2)