NFT Pazarında Top Koşturan Ioconic, 1.1 Milyon Sterlin Fon Toplamayı Başardı

NFT

Ioconic, blockchain ekosisteminde lider bir Venture Capital olan Kenetic ve diğer özel yatırımcılar tarafından yönetilen bir finansman turunda, NFT ve dijital varlık alanındaki hedeflerine ulaşmak için 1.1 milyon sterlin topladı.

Ioconic, dijital varlık alanına giren markalar ve bireyler için anahtar teslimi bir çözüm sunan ilk işletmelerden biridir. Geniş bir pazarda Ioconic, lisanslama ve marka temsili, NFT dijital sanat eseri yaratma, pazarlama, dağıtım ve sosyal token hizmeti oluşturma sunarak dijital evrene bir geçit sağlamak için deneyim ve ortaklıklarından yararlanır.

Ioconic şu anda blockchain, lisanslama ve NFT’lerde uzmanlardan oluşan ve film stüdyoları ve küresel eğlence markalarından futbol kulüplerine ve uluslararası spor kuruluşlarına kadar büyük markalarla çalışma deneyiminden oluşan yedi kişilik bir ekiptir. Kurucu ortakları Jamie Lewis, David Sciama ve Rob Sciama ile danışmanları ve yatırımcıları arasında, toplamda 150’den fazla projeye destek verdi. Ekip, başlangıcından beri NFT sektörüne dahil olmuştur. Danışmanlık rolleri ve yatırımları yoluyla büyümelerde etkili olmuşlardır. Ioconic’in Kenetic Capital ile ortaklığı, şimdi onun NFT pazarındaki en gelişmiş teknoloji çözümlerine benzersiz erişimini sağlıyor. Ioconic CEO’su Jamie Lewis bu pazarla ilgili şu yorumu yaptı:

Blockchain, teknoloji

“Dijital varlık piyasası, markaların hayran kitleleriyle oyunlardan özel deneyimlere kadar yeni yollarla etkileşim kurması için muazzam bir potansiyel sunuyor ve henüz kimse bunlara tam olarak hakim değil. Doğal olarak, bu alana girmek isteyen birçok marka görüyoruz, ancak bu konuda doğru yolu bilmiyorlar. Dışarıda çok fazla platform ve pazar yeri var ve kiminle ortak olduğunuz konusunda çok dikkatli düşünmeniz gerekiyor. Başarısız olurlarsa varlıkları ve markanızın itibarını tehlikeye atıyorsunuz demektir. Ioconic, platformdan bağımsızdır. Markanın dijital varlık stratejisi için en alakalı teknolojileri seçiyoruz. Geniş ağımız ve deneyimimiz, ortaklarımızın ürünlerini dijitalleştirmeleri için benzersiz çözümler oluşturmamızı sağlıyor ve şimdiden dünyanın en tanınmış markalarından bazılarını merkeze alan dijital ekosistemler oluşturuyoruz. Bu yatırım, küresel kurumlarla ortaklığa devam etmemizin yanı sıra iç kaynakları artırmamıza olanak tanıyacak. yepyeni bir müşteri etkileşimi dünyasına daha fazla markayı tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.”

Kenetic Kurucu ve Yönetici Ortağı Jehan Chu, Lewis’in açıklamarından sonra kendi açıklamasında şunları ifade etti:

“Dünya giderek daha dijital hale geliyor ve Ioconic, markaların NFT ve dijital varlık ekonomisine güvenli bir şekilde girmesine yardımcı olan güvenilir bir ortak. Hem ürün lisanslama hem de blockchain’de yılların deneyiminden yararlanan Ioconic, ürün hatlarını dijitale genişletmek ve yaşadıkları yerde yeni nesil tüketicilerle etkileşim kurmak için en iyi küresel markalarla birlikte çalışıyor.”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

DeFi

DeFi ve Akıllı Sözleşmeler Neden Finansın Geleceğidir?

poly network

Poly Network Hacker Saldırısına Uğradı: O3Labs Swap İşlemleri Askıya Alındı