içinde ,

NFT Oyunları Tam Zamanlı İşlerin Yerini Alabilir mi?

Blockchain oyuncuları arasında yapılan yeni ankete göre; blockchain oyuncularının büyük bir kısmı NFT oyunlarını potansiyel bir tam zamanlı iş olarak gördüğünü söylüyor.

Bir NFT oyun platformu olan Balthazar’ın CEO’su John Stefanidis, birçok kullanıcının NFT oyunları oynamak için kendi işlerini bırakmaya hazır olduğunu söyledi. NFT fiyatlarında yaşanan düşüşe rağmen, her gün daha fazla insan NFT oyunlarını geçim sağlamak için potansiyel bir yol olarak gördüğü sürece play-to-earn NFT oyunları popülerliğini korumaya devam ediyor.

Filipinler’de yapılan bir ankette, katılımcıların %32’si, NFT oyunlarına daha fazla zaman ayırabilmek için tam zamanlı olarak devam ettikleri işlerini bırakacaklarını veya bırakmayı düşüneceklerini söyledi. NFT oyun platformu Balthazar’ın CEO’su John Stefanidis, anketlerden elde edilen sonuçlara şaşırmadığını söyledi.

Birçok oyuncu, NFT oyunları oynarken gündelik işlerinden daha fazlasını kazanmasalar bile potansiyel olarak aynısını kazanabileceklerinden, bunun yerine NFT oyunları oynamak için diğer işlerini bırakmaya hazır.

Filipinli bir oyuncu olan Jesus Dawal Jr., NFT oyunlarından elde edilen kazançların şu anda yeterli olmadığını söyledi. Dawal sözlerine şunları da ekledi:

Blockchain oyunlarının devrim niteliğinde olduğuna şüphe yok; ancak şu anda beni finansal olarak desteklemeye yeterli olacağını düşünmüyorum.

Bununla birlikte; Dawal, ekosistem daha fazla geliştiğinde kendi tam zamanlı işini bırakmaya hazır olduğunu da şu sözlerle belirtiyor:

P2E ekosistemi olgunlaştığında ve sürdürülebilir hale geldiğinde, blockchain oyunlarına devam etmek için işimden ayrılacak yeterli cesarete sahip olacağımı düşünüyorum.

Blockchain oyun organizasyonu YGG Pilipinas’ın ülke müdürü Luis Buenaventura da insanların kesinlikle tam zamanlı çalışmayı bırakma eğilimi olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte, blockchain oyun yöneticisi, sadece blockchain oyunlarının değil; aynı zamanda kripto fırsatlarının da arttığını belirtiyor. Luis Buenaventura, “İnsanların sadece P2E blockchain oyunlarında değil; genel olarak kriptoda alternatif gelir fırsatları bulmaları da aynı derecede ihtimal dahilinde.” dedi. Ayrıca; Luis Buenaventura, şunları da söyledi:

Oyunlardan veya yield farming’den kazanç sağlamak birbirinden bağımsız faaliyetler değildir ve en başarılı üyelerimizin birçoğunun her ikisini de yaptığını görüyoruz.

Blockchain Gaming Alliance’ın (BGA) 2021’deki bir raporu, NFT oyunlarının 2021’in 3. çeyreğinde 2 milyar doların üzerinde gelir sağladığını gösteriyor. BGA’ya göre bu, NFT ticaret hacminin %22’sini oluşturuyor.

Blockchain oyun topluluğu, gelir elde etmenin yanı sıra hayırsever bir tarafa sahip olduğunu da gösteriyor. Bir tayfun, geçen yıl Filipinler’i vurarak 4 milyon kişiyi etkilediğinde YGG liderliğindeki blockchain oyuncuları, kurbanlara yardım etmek için 1,4 milyon dolardan fazla bağış toplanan bir kampanya düzenlemişti.

Kripto paralar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

LOCGame Spotlight Serisi: Carl the Moon

Space Misfits (SMCW) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: Space Misfits (SMCW) Nedir?