in , ,

NFT, Metaverse ve DeFi Kullanıcılarının Sayısı Artıyor

metaverse

Kripto dünyası, her gün gelişmeye devam ediyor. NFT, metaverse ve DeFi alanındaki kullanıcıların sayısı her geçen gün artıyor. Gelişen teknolojinin de yardımıyla kripto dünyası, trading konusunda kullanıcılarına günlük hayatlarındaki en iyi seçenekleri sunmak için çalışıyor. Bu gelişmelerdeki en son nokta NFT, metaverse ve DeFi’nin piyasadaki sağlam duruşu üzerine.

DappRadar tarafından hazırlanan bir rapora göre; Dapp’lere, NFT’lere ve oyunlara bağlı Benzersiz Aktif Cüzdanlar (Unique Active Wallets- UAW), 2021’in sonuna kadar günlük 2,5 milyondan fazla kullanıcının dikkatini çekti.

Çin, şu anda NFT ekosistemine en çok katkıda bulunan ülkeler arasında lider konumunda yer alıyor. Çin, ülke çapında Kasım ayından bu yana %166 artan kayıt oranıyla 204.000’den fazla kullanıcıya sahip. Çin’i 175.000 kullanıcı ve %38’lik büyüme oranı ile Amerika Birleşik Devletleri takip ediyor. Hem Çin hem de ABD, küresel anlamda yatırımcıları çeken en yüksek oranlardaki blockchain oyuncu istatistiklerine sahiptir.

Ayrıca İngiltere, Rusya, Filipinler, Brezilya ve Hindistan gibi ülkeler de dünyadaki diğer ülkelere kıyasla NFT ekosistemine çok katkıda bulundu. Bu dört ülke için toplam kullanıcı sayısı, 168.000 kullanıcıyı aştı. Bu durum, NFT’nin yükselişine büyük ölçüde katkıda bulunan bir hacim anlamına geliyor.

Öte yandan, piyasalarda yaşanan düşüşlere rağmen NFT sektörü, sağlam durmaya devam ediyor. Aslında; NFT ekosistemi, 2021’in 3. çeyreğinde ve 2022’nin ilk haftasında artmaya ve güçlü kalmaya devam ederken alım satımlarda 10.7 milyar dolardan fazla işlem kaydetti. Bunu sağlayan NFT’ye bağlı kripto ağları arasında ETH, SOL ve AVAX gibi blockchain’ler yer alıyor.

Kripto piyasasındaki volatilite kavramı sektör için yeni bir kavram değil. Ayrıca; bu, yatırımcıların ve trader’ların ekosistemde aktif olmasını engelleyecek bir durum da değil. NFT, metaverse ve DeFi, yatırımcıların piyasa koşullarından bağımsız olarak kâr etmelerini sağlayan teknolojilerden sadece birkaçıdır.

Kaynak: coinquora.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Lithium Finance Baş Teknoloji Sorumlusu Ryan Au ile Tanışın

Plethori, Metaverse ETF Planını Duyurdu