içinde ,

NFT Fantezi Kart Oyunu Sorare ile Para Kazanılır mı?

NFT fantezi kart oyunu Sorare, popülaritesini gün geçtikçe artırıyor. Futbol sezonlarının başlaması ile birlikte oyunu daha fazla duymaya başlayabiliriz. Platformun geleceği konusunda iyimser olmak için birkaç neden var. İşte bunlardan bazıları;

İlk olarak Kasım ayında Katar’da, Dünya Kupası gerçekleşecek. Futbola yönelik ilgi bu dönemde tavan yapacak. Diğer taraftan Sorare’nin bu müsabaka sırasında FIFA ile resmi ortaklık kurmaya çalıştığına dair de söylentiler söz konusu. Katar 2022 Dünya Kupası, kripto tabanlı fantezi futbol oyunlarının oynayabileceği ilk Dünya Kupası olabilir. Tüm bunlar, turnuvadan önce Sorare NFT kartlarında büyük bir artışa neden olabilir. 

İkinci olarak Sorare’nin yerel para birimi ETH’dir. Bu nedenle NFT fiyatları, ETH fiyatıyla yüksek oranda ilişkilidir. ETH 2.0 (ve Merge) denildiği gibi Ethereum fiyatlarına olumlu yansıma gösterir ise doğrudan Sorare NFT’lerinin yararına olabilir. 

Son olarak futbol sezonları yeni başladı. Sorare hali hazırda dünyadaki tüm büyük liglerle ortaklıklar kurdu. Popülaritesini gün geçtikçe artırmak için zeminini hazırladı. 

Sorare ile Nasıl Para Kazanılabilir?

İlk olarak kayıt sırasında Sorare, size favori 3 takımınızı soracak. Bu aşamada Real Madrid, Liverpool ve Bayern Münih gibi iyi takımları seçmeye çalışın.

Kaydolduğunuzda Sorare size 11 Common kart verir. Bunlar nadir kartlar değildir yani piyasada takas edilemez. Ancak, takım oluşturup bir yarışmaya girmek için bunları kullanabilirsiniz. Bu şekilde, gerçek bir para yatırmadan önce oyunun çalışma şeklini anlayabilirsiniz.

Oyunun temel kurallarını öğrendikten sonra gerçek oyuna ve trade etmeye hazırsınız. Bunun için NFT koleksiyon kart satın almanız gerekiyor. Bu kartları trade edebilir (örneğin düşük fiyata satın alıp, yüksekten satmak vb.), takımlar oluşturup farklı yarışmalara katılabilirsiniz. 

NFT kartlarını, Sorare’den açık artırma ile veya diğer oyunculardan (marketplace) alabilirsiniz. Genel olarak Sorare martketplace kartları daha ucuz olacaktır. Ayrıca satıcılara teklif gönderebilir veya fiyat için pazarlık yapmak için sosyal medyalarından (twitter, discord) iletişime geçebilirsiniz.

Yarışma ödülleriyle daha fazla para kazanmayı hedefliyorsanız, yüksek kalitede kadrolar oluşturmanız gerekiyor. Kartlarınızın nadirlik seviyesine bağlı olarak 6 kategoride yarışmaya katılabilirsiniz. Her yarışmanın katılımcılar için bir ödül havuzu vardır. 

Sorare ile Başlamak için Ne Kadar Paraya İhtiyaç Var?

Yalnızca NFT kartlarını trade etmek niyetindeyseniz pek bir eşik bulunmuyor. Örneğin, 2 dolarlık bir kart satın alabilir ve değerinin artmasını bekleyebilirsiniz.

Sorare

Diğer taraftan takımlar oluşturup ödüller kazanmak istiyorsanız çok daha fazlasını harcamanız lazım elbette. Oyunu oynarken ödüller alabileceğinizi de unutmayın. Ayrıca mevcut kartlarınızı yeniden satarak kar elde edebilirsiniz. 

İyi Oyuncular ve Kartlar Nasıl Bulunabilir?

Her şeyden önce zaten tanıdığınız oyunculara/takımlara daha fazla yatırım yapmaya çalışın. Diğer taraftan daha fazla bilgi için Soraredata ve Transfermarkt’tan da yararlanabilirsiniz. 

Başlangıç Stratejiler Neler Olabilir?

Bu oyunu oynamak için birçok strateji ve uygulama var. İşte en önemlilerinden bazıları şunlardır;

 • Pahalı kartlar satın almayın.
 • Kalitesiz futbolculara yatırım yapmayın.
 • Farklı takımlar kurmaya çalışın (All-star, U23, European, vb.) ve tüm yarışmalara katılın.
 • Daha fazla bonus almak için oyuncularınızın seviyesini yükseltin.
 • Daha düşük fiyatlarla alım satım yapan oyuncular için yaz/kış tatillerini kullanın.
 • Haberleri/metrikleri takip edin ve gerekirse kadrolarınızı güncelleyin.
 • Geleceği parlak olan oyunculara yatırım yapın.
 • Tutarlı olun ve acele etmeyin.

Alternatif Stratejiler Neler Olabilir?

Değeri düşük ancak potansiyeli olan oyuncular nasıl bulunabilir?  En yaygın olan stratejilerden bazıları şunlardır,

 • Sakatlanan ancak geri döndüğünde iyi bir başlangıç ​​yapması beklenen oyuncuları aramak.
 • Gelecekte daha iyi performans göstermesini beklenen, formda olmayan oyuncuları aramak.
 • Gelecekte bir başlangıç ​​olarak ilerleme şansı olan yedekleri veya genç yetenekleri aramak.

KoinSaati ekibinin hazırladığı Sorare videomuzu da izlemeyi unutmayın!

KoinSaati referansıyla Sorare’ye buradan kayıt olabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Trust Wallet’a Nasıl Coin Gönderilir?

On-Chain Verilerine Göre Bitcoin için Yeni Dip Neresi?