in ,

NFT Dünyasının Yeni Çılgınlığı EtherRocks: Değeri 1.9 Milyar USD’ye Ulaştı

EtherRocks

NFT dünyasında ortaya çıkan yeni çılgınlık EtherRocks (EtherTaşları) olarak adlandırılan dijital kayalar koleksiyonu oldu. 8 ağustos tarihinden EtherRock o günün değeriyle 135,240 USD olan 45 ETH’ye satılmıştı.

EtherRock CryptoPunks’ın Haziran 2017 lansmanından kısa süre sonra Ethereum üzerinde yayınlanan ilk alınıp satılabilir NFT’lerden birisiydi. EtherRock’lar şekil ve boyut olarak aynı olan her token’in benzersiz bir renkle süslediği taşın görüntüsünden ibaret. Projenin detaylarına göre toplamda yalnızca 100 adet EtherRock üretdi. Bununla beraber  ilk EtherRock 26 Aralık 2017’de 0.099 ETH’ye satıldı. O zamanlar değeri yalnızca 300 USD’ydi.

Etherscan’den aldığımız bilgilere göre projenin ilk üç yılında sadece 20 EtherRock daha satıldı. Fiyatları 0.1 ve 0.36 ETH arasında değişti. 2021’in başlarında ise yavaş ancak istikrarlı satışlar gerçekleşti. Şimdilerde ise popülerleşen NFT dünyası ile beraber yatırımcılar EtherRock fiyatlarını yükseltti.

Üretilen 100 EtherRock’un her biri satıldı ve satılan token’lerin çoğu NFT piyasalarında yeniden satışa sunuldu. Bu ikincil piyasadaki satışlar ise 31 ETH’den 626.262 ETH’ye kadar değişiklik gösteriyor. ABD doları cinsinden değerleri 96,100 USD’den 1.9 Milyar USD’ye kadar değişiyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

poly network

Poly Network Hacker Saldırısına Uğradı: O3Labs Swap İşlemleri Askıya Alındı

Binance $FARM ve $ALPACA’yı Listeliyor: $ALPACA ve $FARM Nedir?