in ,

NFT Drop Nedir?

NFT

Non-fungible token’ler olarak da bilinen NFT’ler, blockchain teknolojisinde önemli bir yere sahipler. Bu token’ler, Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi akıllı sözleşmeli blok zincirlerinde geliştirilirler. Her NFT benzersizdir ve bu onları değiştirilemez kılar.

Bu token’ler o kadar popülerdirler ki bazıları NFT pazarlarında milyonlarca dolara satılırlar. Durum böyle olduğundan insanlar ücretsiz NFT kazanmanın yollarını ararlar. NFT drop’lar ise kullanıcıların ücretsiz NFT kazanabilecekleri yollardan biridir.

NFT Drop Nedir?

Non-fungible token’ler ile gerçekleştirilen bu drop’lar, bazı blok zincir projeleri tarafından bu token’lerin ücretsiz bir şekilde dağıtılması işlemidir. Drop’lar en çok GameFi piyasasında gerçekleşir. Örneğin bir oyun geliştirici oyununu piyasaya sunmadan önce projesine dikkat çekmek amacıyla bir NFT drop gerçekleştirebilir.

NFT

ICO, IEO veya IDO’lardan farkı ise herhangi bir fon toplama amacıyla yapılmamasıdır. Aslında NFT drop’ların token airdrop’larından pek farkı yoktur. Ayrıldıkları tek konu NFT’ler transfer edilemez olduklarından sözleşmeler üzerinde saklanamamalarıdır. Bu yüzden NFT’leri sınırlı sayıda üretilen ürünler olarak düşünebilirsiniz. Ögelerin birden fazla sürümü olsa da size ait ögeye sahip olan sadece siz olursunuz.

Avantajları

Gerçekleştirilen bu dağıtımlar; yeni uygulamalara, oyunlara ve projelere dikkat çekme konusunda oldukça başarılılardır. Piyasada rekabet yaratırlar.

Geliştiricilerin kullanıcı kitlesi oluşturmalarına yardımcı olurlar.

Piyasaya yeni katılan NFT projeleri için de birçok fırsat ve topluluk sağlarlar.

NFT drop’larına katılan kullanıcılar token’ler için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazlar.

INO

NFT Drop’lara Nasıl Katılınır?

  1. adım: Güvenilir bir NFT hub’ı (dağıtıcısı) bulun. Bir sonraki drop’a katılabilmek için hesap oluşturun.
  2. adım: NFT drop gerçekleştirecek projeler mutlaka önceden tarih ve saat duyurusunda bulunurlar, bunları takip edin.
  3. adım: Yukarıda belirttiğimiz gibi, drop’u gerçekleştiren çoğu platform bu işlemi fon toplamak amacıyla yapmaz fakat bazıları katılım ücreti isteyebilir. Böyle bir durumda istenilen fonun nereye gönderildiğini mutlaka araştırın. Unutmayın; NFT drop’una katılmak, NFT kazanacağınızı garantilemez.
  4. adım: Platform tarafından resmi şekilde duyurulan aşamaları gerçekleştirin. Cüzdanınızı mutlaka onaylayın.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Bitcoin Fiyatında Yön Nereye?

Acala Network (ACA) Nedir? Nasıl Alınır?