içinde

NFT Animasyon Dizisi “The Gimmicks” Piyasaya Çıkıyor

NFT’ler sanat eserlerini ve medyayı dijital evrende temsil edebilir ve kullanıcılara gelecek projelerde söz hakkı kullanma fırsatı sunabilir. The Gimmicks, bu düşüncenin eyleme dökülmüş en son örneğidir.

The Gimmicks, hayranlarına Solana NFT’lerini kullanarak hikâyeyi ve karakterlerini şekillendirme imkanı tanımaktadır. Eski şanına geri dönmeye çalışan profesyonel güreşçilerin hikâyesi çerçevesinde şekillenen bir animasyonlu web dizisidir. The Gimmicks, profesyonel güreşçiler Luke “Doc” Gallows ve Karl “Machine Gun” Anderson, COVID-19 salgını başladığında WWE tarafından serbest bırakılmasından sonra ortaya çıktı. Sonrasında ise, Toonstar, diğer güreşçiler FKA Enzo Amore ve Rocky Romero ile birlikte Gallows ve Anderson’ın seslendirmesini içeren The Gimmicks konseptini geliştirmeye başladı.  Family Guy ve Star Trek: Lower Deck’te çalışmış olan komedi yazarları Dave Ihlenfeld ve David Wright’ın diziyi kaleme alacağı konuşuluyor.

The Gimmicks, geçen temmuz ayında NFT’lerin satışıyla finanse edilen Ethereum tabanlı animasyon dizisi Stoner Cats’in izinden ilerliyor. Bu proje, Mila Kunis’in Orchard Farm Productions tarafından  Ashton Kutcher ve Jane Fonda gibi seslendirme sanatçıları ile Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin gibi isimler tarafından yaratıldı. Şimdi, Orchard Farm’ın yakın zamanda kurulan Sixth Wall dijital kolu, bu dizi için Solana merkezli Toonstar ile iş birliği yapıyor.

Sixth Wall ortağı Lisa Sterbakov, The Gimmicks’in “Stoner Cats konsepti çatısı altında gelişeceği için daha fazla topluluk katılımı ve izleyici etkileşimi sağlayacağını düşünüyor.

Kunis Decrypt’e verdiği söyleşide, “Kimse Web3’ün potansiyelini artıran veya Toonstar’ın yaptığı kadar eğlenceli içerik oluşturan fikirlere sahip değil ve hiç kimse içeriği bu kadar hızlı çeviremez” ifadelerini kullandı. “The Gimmicks, bir topluluk içinde ve çevresinde yaratmanın nasıl göründüğünü denememize, teknolojiyi ciddiye almamıza, ancak içeriği eğlenceli tutmamıza olanak tanıyor” diyerek proje hakkında bilgilendirdi.

The Gimmicks Ücretsiz NFT Mint’i Duyurdu

Toonstar ve Sixth Wall, topluluğu proje etrafında inşa etmek için her biri benzersiz bir karakteri tasvir eden 10.000 Solana NFT’yi piyasaya süreceğini duyurdu. Ethereum NFT’lerini her biri yaklaşık 785$ değerinde ETH’ye satan Stoner Cats’in aksine, The Gimmicks’in NFT’lerinin tümü ücretsiz olacak şekilde ayarlanacak. Kullanıcıların tek maliyeti Solana işlem ücreti olacak. Proje sahibine göre bu adım, kullanıcıların sanal dünyaya giriş maliyetini düşürerek katılımı teşvik edecek.

The Gimmicks’in her bölümünün sonunda, NFT sahipleri bir sonraki bölümün hangi hikâye yolunu izleyeceği konusunda oy kullanabilecekler. Bu tasarım yakın zamanda ortaya çıkan Ethereum tabanlı video platformu Shibuya ile benzer bir “kendi maceranı yarat” konseptine dayanıyor. Toonstar’ın Solana’yı düşük işlem ücretleri ve çevresel etmenlerden en az etkileneceği düşüncesiyle seçtiği biliniyor.

Stoner Cats’ten farklı olarak The Gimmicks’in video içeriği tamamen NFT sahiplerine özel olmayacak, ancak bölümlere erişimdeki öncelik kullanıcılarda olacak. Kunis, The Gimmicks’in yeni kullanıcıların Web3 ve NFT’lerle etkileşime girmesi için erişilebilir bir yol sunduğunu önerdi. Kunis, bu projenin daha çok insanı Web3 oluşumuna dahil etme vizyonlarıyla örtüştüğünü söyledi. Toonstar’ın fikirlerinin, teknolojisinin ve içeriğinin, düşük işlem ücretleri ve Solana blokzincirinin düşük çevresel etkisi ile birleştiğinde, NFT meraklıları için uyun ortamı yakaladıklarına inanıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

ConsenSys Kurucusu: Rusya-Ukrayna Krizi Kriptonun Benimsenişini Hızlandırabilir

Souni (SON) Kucoin’de Listeleniyor: Souni (SON) Nedir?