içinde

Nexo, Kripto Para Destekli Kredi Kartını Duyurdu

Blockchain tabanlı büyük kredi şirketlerinden biri olan Nexo, kullanıcılarına, kripto para birimleriyle ödeme yapmalarını sağlayan kripto para destekli kredi kartını resmi olarak piyasaya sürdü.

Nexo, söz konusu kredi kartı için MasterCard ve DiPocket ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu iş birliği, temelde kart sahiplerinin kripto varlıklarını satmak yerine teminat olarak kullanabilecekleri bir kripto kartı olan Nexo Card’ı piyasaya sürmek için yapıldı.

Bu kart birden fazla varlığın kullanılmasına izin veren bir kripto destekli kredi hattına sahiptir. Böylelikle Bitcoin, Ethereum gibi majör coin’lerin yanı sıra diğer altcoin seçeneklerini de barındıracak.

Nexo’nun sözcüsü temel gelişmeler hakkında şu ifadeleri kullandı:

“En temelde Nexo Card, Nexo’nun kripto destekli kredi hatları aracılığıyla çalışan bir karttır. Bu kartı kullanarak yaptığınız satın alımlarınız için fonlar mevcut kredi limitinizden karşılanır.”

Tanıtımı yapılan bu kart, ilk kripto destekli MasterCard kredi kartı olması nedeniyle önem arz ediyor. Firmanın açıklamalarına göre, Nexo Card’ın kredi limiti yıllık %0 oranında başlıyor ve belirlenen oranda sabit kalıyor. Ayrıca kart ay sonunda minimum geri ödeme gerektirmiyor. Firmanın belirttiğine göre geleneksel MasterCard kredi kartlarından farksız, dolayısıyla hem sanal hem de fiziksel kart olarak mevcut. Ayrıca Apple Pay ve Google Pay entegrasyonları olacak. Firma, Nexo Card’ın dünya çapında yatırımcılar tarafından kabul görmesini bekliyor.

Şirket, kartın kısa süre içerisinde belirli Avrupa pazarlarında yerini alacağını belirtti. Şirketin web sitesindeki açıklamaya göre, Nexo Card Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Almanya, Birleşik Krallık ve diğerleri dahil olmak üzere yalnızca 29 ülkede kullanılabilir.

Nexo’nun kurucu ve yönetici ortağı Antoni Trenchev, yeni ürün lansmanının mevcut finansal ağ ve dijital varlıklar arasındaki iş birliğinin gelişimi için önemli olduğunu söyledi. “Bu ürün, önce Avrupa’da ve daha sonra dünya çapında milyonlarca kullanıcının kripto para birimlerinden yüksek verim almalarını sağlayacak. Kart kullanıcılara anında harcama yapmasına izin verecek ve gelişmekte olan bu alan için maksimum fayda sağlanacak” dedi.

MasterCard’ın kripto ve blockchain ürünleri başkanı Raj Dhamodharan, şirketin kripto para birimi endüstrisine odaklandığını tekrarladı.

“Dijital varlıkların finansal ortamda devrim yarattığına inanıyoruz. İnsanlara kripto varlıklarını nasıl ödeyecekleri ve etkinleştirecekleri konusunda yeni ve benzersiz seçenekler sunmayı amaçlıyoruz. Bu amaç içinde Nexo ile ortaklığımızda yenilikçi programlara önem veriyoruz.”

İlk olarak Ağustos 2019’da MasterCard ile kripto para teminat garantili bir kart için çalışmalara başlandı. Şirket, planlandığı gibi bu yılın başlarında belirli Avrupa ülkelerinde Nexo Card’ın kısmî dağıtımını tamamladı. Ayrıca Nexo, kurumsal yatırımcılar için kripto saklama hizmetleri üzerinde iş birliği yapmak için Fidelity Investments’ın kripto kolu olan Fidelity Digital Assets ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Kaynak: Cointelegraph

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Binance

Binance, Fransa’daki Start-up’lara 100 Milyon Euroluk Yatırım Yapacak

Altın, Gümüş ve Brent Petrol Teknik Analizleri | 15 Nisan 2022