in ,

Neo (NEO) Nedir? Nasıl Alınır?

Çin’in Ethereum’u olarak adlandırılan Neo, fiziksel varlıkları dijital varlık haline getirme önceliğiyle ortaya çıktı. 

Neo; dijital varlıkları, dijital kimlikleri ve akıllı sözleşmeleri birleştirerek geleneksel ekonomiden, akıllı ekonomiye geçiş için oluşturuldu. 

Proje, kullandığı bu akıllı ekonomi sistemi ile birlikte dijital varlıkların yönetimini otomatikleştirmeyi hedeflemektedir. Tüm bunların yanı sıra Neo, merkeziyetsiz depolama alanı, uzmanlıklar ve domain isim servisi gibi güçlü yerel altyapılar sağlarken yeni jenerasyon internet için güvenli bir temel oluşturmaktadır.

NEO Ekibi ve Yatırımcıları 

2014 yılında Çin’de kurulan NEO, Da Hongfei ve Erik Zhao tarafından ilk olarak AntShares ismi ile oluşturuldu ve Haziran 2017’de NEO olarak tekrar markalaşma sürecine girdi. 

Neo platformunun yatırımcıları arasında ise GoPlus Security, Liquefy, PickcioChain ve Loopring gibi projeler bulunuyor. 

Neo Nasıl Çalışır? 

Üç kademeli bir altyapıya sahip olan proje, bu altyapıyı akıllı kontratlar, dijital varlıklar ve dijital kimliklerden oluşturur. Bu sistemle amaçlanan temel nokta, dijital ve dijital olmayan varlıkların mülkiyetini korumaktır. 

Akıllı ekonomi için merkeziyetsiz ve kapsayıcı bir ağ olmayı hedefleyen Neo, bu sistemi geliştirmek için birçok şirketin ilgisini çekmiştir. Microsoft, Facebook, Amazon, Samsung, Dell, Seagate gibi şirketlerden mezunlar da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden NEO’nun çekirdek gelişimine, altyapısına ve tooling’ine katkı sağlayan geliştiriciler bulunmaktadır.

NEO İstatistikler

Maksimum arzı 100 milyon olan NEO tokenin dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %71’ine denk gelen 70 milyon 538 bin 831’dir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 196,85 dolar seviyesini 15 Ocak 2018’de gören NEO, gördüğü en düşük fiyat olan 0,0722 dolar seviyesini ise 21 Ekim 2016’da görmüştür. 

NEO Nasıl Alınır? 

Binance, KuCoin, Bitfinex, OKX, Huobi, Gateio gibi kripto varlık alım satım platformları üzerinden listelenen NEO, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. NEO’nun listelendiği platformların tam listesine erişmek için CoinMarketCap veya Coingecko gibi veri sitelerinden yararlanabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Radio Caca (RACA) Binance’te Listelenir mi?

Alchemix (ALCX) Nedir? Nasıl Alınır?