in ,

Neden Injective Protocol’ü Tercih Etmelisiniz?

Injective, finansal uygulamalar oluşturmak için başvurulacak bir blockchain platformudur. Bu yazımızda, geliştiricilerin neden Injective’in gücünden yararlanmayı düşünmeleri gerektiğini kaleme alacağız.

Injective Protocol, birlikte çalışabilir uygulamaları desteklemek için oluşturulmuş Layer-2 blockchain projesidir.

Aynı zamanda önde gelen bir merkeziyetsiz borsa olan Injective, kullanıcılarına zincirler arası marjin alım satım, vadeli işlemler ve vadeli forex işlemleri sunar. Cosmos SDK modülünü kullanan Injective, aynı zamanda Cosmos ağının sunduğu özellikler ile Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) avantajlarından da faydalanabilir.

Geliştiricilerin, Injective Protocol üzerine inşa etmeleri için nedenleri şöyle sıralayabiliriz:

Dinamik Akıllı Sözleşmeler: Injective, otonom mantık yürütmeyi mümkün kılan yeni nesil CosmWasm akıllı sözleşmeleri sunar. Geliştiriciler, güvenilir ve yüksek performanslı Rust programlama dili ile desteklenen esnek bir geliştirme paketi kullanarak merkeziyetsiz uygulamalar oluşturabilirler.

Yeni Web3 Modülleri: Injective’in tak ve çalıştır Web3 modülleri ile çığır açan dApp’leri hızla geliştirebilirsiniz. Protokolün ticaret, borç verme ve tasarruf gibi finansal uygulamalarda uzmanlaşmış olması, onu bu tür çözümler için mükemmel bir platform haline getirir.

Benzeri Görülmemiş Birlikte Çalışabilirlik: Injective, popüler varlıklar, köprüler, oracle’lar ve cüzdanlarla sorunsuz bir şekilde entegre olur. Ethereum, Cosmos ve Solana gibi önde gelen blockchain ağlarına bağlanır ve kapsamlı birlikte çalışabilirlik sağlayan IBC özelliğine sahiptir.

Sağlam Likidite: Injective üzerine inşa etmek, ilk günden itibaren kullanıcıları çeken ortak bir likidite ortamına erişim sağlar. Platformun gelişen topluluğu ve önde gelen finans kurumlarıyla entegrasyonu, sermaye verimliliğini ve geliştiriciler için desteği en üst düzeye çıkarır.

DeFi için Özel Olarak Tasarlandı: Injective, Web3’teki bir sonraki milyar kullanıcıya ulaşmaya hazırlanan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları için optimize edilmiştir. MEV’e dayanıklıdır, son derece yüksek işlem hızları, anında kesinlik ve sıfıra yakın ücretler sunar. Bu özellikleri ile birlikte DeFi inovasyonu için mükemmeldir.

Son Derece Güvenli: Injective’in Tendermint tabanlı Proof-of-Stake (PoS) ağı birinci sınıf güvenlik sağlar. Tanınmış doğrulayıcılar küresel olarak ağın güvenliğini sağlar ve dünya çapında önde gelen kurumların güvenini kazanır.

2018 yılında Eric Chen ve Albert Chon tarafından kurulan Injective Protocol, aynı zamanda Jump Crypto, BH Digital, QCP Capital, CMS Holdings, Pantera Capital, Caldenza Ventures, Hashed, Mark Cuban ve Yield Ventures gibi önemli yatırım şirketleri ve bireysel yatırımcıların desteğine sahiptir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

OP (Optimism) Stack Nedir?

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri