in , ,

Near Protocol’de Yardımcı Platformlar

Near Protocol, 2018’in sonundan bu yana geliştirilmekte olan açık kaynaklı, Proof of Stake özelliğine sahip, yüksek hızlı ve düşük işlem ücretine sahip bir L1 blokzinciridir. Mainnet’i Ekim 2020’de aktif olan Near Protocol, içerisinde Google, Facebook, Microsoft gibi dünyanın en başarılı şirketlerinde çalışmış büyük bir ekip tarafından geliştirilmektedir.

Near Protokolde, Web3 kullanıcısı olurken yardımcı olacak araçlara göz atıyoruz. Bu araçlar, yatırım kararlarını kendiniz alabileceğiniz doğru ve anında bilgi vererek, piyasayı izlemenize ve gözlemlemenize yardımcı olacaktır.

İlk olarak Near Explorer’ı ele alıyoruz. Near Explorer, bireysel NEAR işlemlerinin içeriğini, işlem geçmişlerini ve adreslerin bakiyelerini görüntüleyen çevrimiçi bir blok zinciri tarayıcısıdır. Near explorer, zincir üzerinde işlem takibi, Txn kontrolü, Receipt ID sağlar. Ayrıca çizgi grafiği üzerinden gösterilen verileri, hesap sayısı, işlem hacmi gibi bilgileri de takip edebilirsiniz.

İkinci olarak Defi Llama – TVL Tracker platformu karşımıza çıkıyor. DeFi Llama, çeşitli DeFi ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi içeren en popüler çevrimiçi kaynaklardan biridir. Defi Llama, bir defi uygulamasının önemli parametrelerini izlemenize, bir projenin nakit akışını gözlemlemenize yardımcı olur.  DeFi Llama, DeFi kripto para birimlerinin mevcut fiyat seviyelerinin yanı sıra DEX’ler (merkeziyetsiz borsalar), borç verme protokolleri ve diğer çeşitli DeFi ürünleri için TVL bilgileri de dahil olmak üzere bilgiler sağlar.

Üçüncü olarak ele alabileceğimiz yardımcı platform Near Tracker. Bu araç, NFT’ler hakkında tüm bilgileri takip etmenize yardımcı olurken piyasalardaki kripto paralar hakkında da verileri takip etmenize olanak tanır.

Dex screener yardımcı kaynaklar arasında sayabileceğimiz bir platformdur. Bu platform, herkesin Aurora ekosistemindeki bir DEX’in tüm önemli ölçümlerini izlemesine yardımcı olur. Kullanıcılar, yatırım kararı vermeyi desteklemek ve bir korelasyon karşılaştırması yapmak için sistemdeki farm pool’ların APR’sini kolayca karşılaştırabilir.

Stats Gallery, NEAR cüzdan yönetimi ve analizi platformu olarak karşımıza çıkıyor. Near Protocol’de varlık istatistikleri için kullanışlı, kullanımı kolay bir araçtır. Kullanıcı dostu ve alışması kolay tasarımı ile kripto alanına ilgi duyan kullanıcılar için pratiktir. Platformun kurucu, “NEAR’ı  kripto alanında büyük dalgalar yaratmaya hazır olan harika, gelişen bir platform olarak gördüm ve eksik parçayı tamamladım.” diyor.

Odyssey, NEAR Protocol için kapsamlı portföy yönetimi sunar. Ekosistemdeki yeni bir uygulama olarak Odyssey, kullanıcılar için kullanışlı, kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir. Herkesin portföyünü takip etmesine yardımcı olur.

Bununla birlikte kripto evreninde NEAR Protocol’ün geleceği parlak görünüyor. Portföylerini Layer 1 kripto para birimleriyle çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için NEAR, iyi bir seçim olabilir. Ancak her zaman olduğu gibi yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı mutlaka yapmayı unutmayın. Near Protocolde Web3 kullanıcısı olurken yukarıda detaylarına değindiğimiz kaynaklar yardımcı olacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

PancakeSwap’ta Nasıl İşlem Yapılır?

MetaMask Cüzdanına Para Yatırma Rehberi