içinde , ,

NEAR Protocol (NEAR) Rallisi Gelebilir mi? | NEAR Son Gelişmeler

NEAR Protocol, hem blockchain hem de varlık olarak son birkaç ayda önemli ölçüde büyüdü. Bununla birlikte; neredeyse her kripto para biriminin çöktüğü Mayıs ayı, NEAR için de oldukça sert geçti ve NEAR da diğer token’lar gibi kayıplarını telafi etmeye çalışıyor. Ancak; Mayıs ayı biterken piyasada düzelmeler gözlendikçe gözler NEAR’a çevrilmiş durumda. 

NEAR bu yazının hazırlandığı saatlerde son 24 saatteki %1.86’lık artışla 6.33$’dan işlem görüyor.

NEAR Protocol (NEAR) CoinMarketCap Grafiği I 23 Mayıs 2022

Mayıs ayı NEAR için de pek parlak geçmese de Near Protocol’ün (NEAR) tedarik arz oranının dengeli oluşu, vizyonundaki tutarlılık, listelenme potansiyeli NEAR’ı yatırımcılar için cazip hale getiriyor. Kripto piyasası düzeldikçe de ”NEAR Protocol rallisi mi geliyor?” sorusu akla geliyor.

NEAR Protocol, DeFi cephesinde spot piyasaya göre daha iyi durumda. Kilitlenen toplam değer, zirve noktasından hala 100 milyon dolar uzakta olsa da son iki hafta içinde 50 milyon dolardan fazla toparlandı.

NEAR Protocol (NEAR) DeFi Llma TVL Grafiği I 23 Mayıs 2022

Kripto piyasasında yaşanan olumsuz durumlara karşılık NEAR’ın TVL’sinin artması, NEAR’ın kripto alanından gelen destekle DeFi pazarında daha çok tercih edilmeye başlanmasıdır. Yakın zamanda, EVM’nin arkasındaki ekip olan ve NEAR zincirindeki diğer protokolleri ölçeklendirmek için tasarlanan Aurora Labs, dApp’lerin büyümesini desteklemek için 90 milyon dolarlık bir fon duyurdu.

NEAR Protocol ve Walk for Ukraine

Buna ek olarak NEAR, Ukrayna için yardım kampanyası başlatarak da dünyanın dikkatini çekmeyi başarıyor. NEAR’ın SweatEconomy ile ortaklaşa yürüttüğü Walk for Ukraine adlı yarışma, kullanıcıları Sweatcoin ile ödüllendirecek. Elde edilen gelir ise Ukrayna’ya bağışlanacak.

Ethereum Rakibi: NEAR Protocol

NEAR, popüler kripto stratejisti Altcoin Sherpa’nın Ethereum’a rakip olarak gördüğü altcoin’ler arasında yer alıyor. Ethereum’un yüksek işlem ücretleri, ağ tıkanıklığı vb sorunları göz önüne alındığında ”Ethereum killer” olarak akla gelen ilk kripto projeleri arasında NEAR Protocol de yer alıyor.

2022 bir belirsizlik dönemi oldu. Bu tür bir volatilite, Web3 için bir ilk olmasa da piyasada korku ve şüphe yaratabilir. NEAR Foundation, son kripto kışında oluşturuldu ve herkese açık bir web oluşturma misyonunu sürdürmek için hiç bu kadar iyi bir konumda olmamıştı.

Finansman ve Ekip

NEAR Foundation, sadece 2022’de Tiger Global, Andreessen Horowitz (a16z), Republic Capital ve diğerlerinden toplam 500 milyon dolar topladı. Bu fon, NEAR Foundation’ın Web3 uygulamaları oluşturan geliştiricileri ve girişimcileri uzun süre destekleyeceğini gösteriyor.

Yeni Stratejik Ortaklar

NEAR, SailGP ve Orange DAO gibi stratejik ortaklıklar kuruyor. Diğer ortaklar arasında Wharton Business School, Elliptic, Kyve, The Graph, Opera ve Brave yer alıyor. SailGP ile NEAR Protocol ortaklığı, SailGP’nin birinci sınıf blokchain özelliklerine erişmesine izin verirken NEAR için tanıtıma da yardımcı olacaktır. Bu sayede NFT ve diğer ürünler, NEAR blockchain’i aracılığıyla kullanıcılar tarafından erişilebilir hale gelecektir.

Hibeler ve Eğitim

NEAR, 2022’de Web2 ve Web3’teki kurucuların dünyayı yeniden tasarlamalarına yardımcı olarak 800’den fazla projeye 45 milyon $’dan fazla hibe sağladı. NEAR Education, 5.000’den fazla öğrencinin NEAR’ı öğrenmesine ve geliştirmesine yardımcı olarak yeni nesil uygulamaların yolunu açmaya devam ediyor.

Ölçeklenebilir, Sürdürülebilir ve Güvenli

NEAR’ın Nightshade sharding’i, protokolü 2023’ün ilk çeyreğine kadar sonsuz şekilde ölçeklenebilir hale getiriyor. Böylece geliştiriciler ve içerik oluşturucular NEAR’a kolayca ve düşük ücretlerle katılabiliyor. NEAR aynı zamanda çevre dostu olup toplamda 10 yılda Bitcoin’in her 10 dakikada bir tükettiği kadar enerji tüketir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Analizleri I 23.05.2022

AVAX, SOL, ADA Güncel Fiyat Analizleri | 23.05.2022