in

NEAR Protocol (NEAR) Nasıl Stake Edilir?

NEAR

NEAR Protocol, 2018’den bu yana geliştirilmeye devam eden açık kaynaklı, proof of stake sistemiyle çalışan, yüksek hızlı ve düşük işlem ücretine sahip bir layer-1 blockchain’dir. 2020’nin Ekim ayında mainnet’i aktif olan Near Protocol, içerisinde Google, Facebook, Microsoft gibi dünyanın en başarılı şirketlerinde çalışmış 90’dan fazla geliştiriciden oluşan bir ekibe sahiptir.

NEAR’ın finansal olarak arkasında Coinbase ve Silikon Vadisi’nde bilinen büyük yatırım şirketleri bulunuyor. NEAR, bir bütün olarak merkeziyetsiz topluluklardan oluşuyor ve devasa bir ekosistem potansiyeline sahip olarak bulunuyor. Bu ekosistemin üyeleri NEAR’ı Web3 ve DeFi’nin önde gelen altyapı sağlayıcılarından biri haline getirmek için çalışmaya devam ediyor.

NEAR Nasıl Stake Edilir?

NEAR Wallet oluşturmak için NEAR Wallet Nasıl Oluşturulur? yazımıza göz atabilirsiniz.

NEAR Wallet’e buradan erişilebilir.

Kaynak koduna buradan erişilebilir.

Şimdi stake işlemine geçebiliriz!

Adım 1- NEAR Wallet’ı Açın

“Claim your account ID” ekranını gördüğünüzde, “claim account”a tıklayın.

Adım 2- Ana Sayfaya Gidin ve Staking’i Açın

Ödülünüzü almak için coin’lerinizi stake edeceğiniz bir validator seçin. Bu noktada dikkatli olmalısınız çünkü bazı validator’lar, size kazanacağınızdan daha küçük ödüller göndererek, ağ bağlantısını keserek veya ödüllerinizi sabote ederek sizi başka adreslere gönderebilir.

Bu nedenle, iyi bir üne sahip, belli bir isim kazanmış profesyonellerden oluşan bir ekip çalıştıran, güvenilir validator’ları seçmek önemlidir. Bu durum güvenliğinizi sağlar.

Artık bir validator’u nasıl güvenli bir şekilde seçeceğinizi bildiğinize göre validator’un adını listeden seçebilirsiniz. Bu işlemden önce seçtiğiniz validator’un ücretini kontrol ettiğinizden emin olun.

Adım 3- “Stake with validator”a Tıklayın

Kaç token stake etmek istediğinizi seçin (veya “Max” seçeneğini seçin) ve “Submit stake”ye tıklayın. İşlem doğrulandıktan sonra şu pencereyi göreceksiniz:

Adım 4- Ödüllerinizi Kontrol Etmek İçin Kontrol Paneline Geri Dönün

“Withdraw” seçeneği kullanılabilir olduğu anda ödüllerinizi çekebilirsiniz. Para çekmeden önce güvenlik nedeniyle belirli bir süre beklemeniz gerekecek (yaklaşık 48 saat).

Binance Üzerinde NEAR Stake İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Binance üzerinde NEAR tutmanın yöntemlerinden biri de bu coinleri bir staking havuzuna eklemektir. Bu işlem için ekstra ücret ödemeniz gerekmediği gibi coin’lerinizi Binance’te tutmanın sunduğu diğer avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

Binance üzerinde stake işlemi gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken tek şey sahip olduğunuz NEAR’ı Binance’te tutmaktır. Geri kalan tüm teknik gereklilikler sizin yerinize halledilir. Staking ödülleri genellikle her ayın başında dağıtılır.

NEAR için dağıtılmış ödülleri, projenin staking sayfasındaki ”Historical Yield” bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

ApeCoin Nasıl Stake Edilir?

Sei Network, Test NFT’lerinin Mint Edilebileceğini Duyurdu!