NBA ve StormX Bir İlke İmza Atarak Kriptopara İle Sponsorluk Anlaşması Yaptı

StormX NBA

Kriptopara sektörünün spor endüstrisi ile bağlantısı, her yeni anlaşma ile sürekli olarak gelişiyor ve en sonuncusu oldukça önemli olabilir. Portland Trail Blazers ve StormX arasındaki bu Perşembe günü açıklanan yeni anlaşma, NBA’ye ilk kriptopara forması sponsorluğunu verdi.

StormX ve Blazers arasındaki anlaşma oldukça önemli olacak ve Blazers, platformun şartlarını şüphesiz kabul etti. Anlaşmaya göre StormX, Blazers’ın maçında, antrenman formalarında, arenadaki tabelalarda marka varlığına sahip olacak ve hatta takımın fikri mülkiyetinden uluslararası olarak yararlanacak.

Bunun da ötesinde platform, ekip için önümüzdeki ay en kısa sürede gelmesi beklenen yepyeni bir NFT de oluşturacak. Bunun dışında anlaşmanın şartları kamuoyuna açıklanmadı, bu nedenle StormX’in bu özel ortaklıkta parasının karşılığını alıp almayacağı bilinmiyor. Blazers’ın sadık bir hayran kitlesi olsa da, 1997’de cinsel tacizle suçlanan Chauncey Billups adlı yeni bir baş antrenörü işe aldığı için takımda biraz imaj sorunu var. Bununla birlikte, sponsorluk uzmanlarının anlaşmanın muhtemelen yılda 10 milyon doları geçmeyeceğini düşünüyor. Bu varsayımı, Golden State Warriors’ın NBA’deki en pahalı forma sponsorluğu için sezon başına yaklaşık 20 milyon dolar kazandığı gerçeğine dayandırdılar.

StormX Hakkında

StormX, kullanıcıların en iyi markalarla alışveriş yaptıklarında dijital para kazanmalarını sağlayan bir şirkettir. Bu, ödüller ve geri ödemeler yoluyla mümkün olurken, şirketin kendisi işlem ücretlerinden gelir elde ediyor. Şirketin açıklamasına göre StormX şu anda dünya çapında 2 milyondan fazla kullanıcıya ve 800 iş ortağına sahip. Şirketle olan ortaklık sayesinde Blazers, fan verilerini toplamalarına, biletlemenin çalışma şeklini değiştirmelerine olanak sağlayacağı düşünüldüğünde gelecek için önemli olacak olan blok zinciri unsurunu da resme dahil etti. Blazers CEO’su Chris McGowan, şirketi devrimci olarak nitelendirerek, anlaşmanın Blazers hayranlarının kriptopara konusunda daha eğitimli olmasına da imkan vereceğini belirtti.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin

Darknet Üzerinde BTC ve ETH ile Covid-19 Aşı ve Aşı Pasaportları Ticareti Yapılıyor

3 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi