in ,

Nautilus Chain Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

Testnet

Nautilus Chain, Solana’nın hızı ile Ethereum’un güvenilirliğini birleştiren bir EVM ölçeklendirme çözümüdür. Bu yazımızda, Nautilus Chain’in testneti ile nasıl etkileşim kuracağınızı kaleme aldık. 

Nautilus chain, Web3’teki en hızlı EVM ortamı olarak adlandırılır ve Vitalik Buterin tarafından ortaya konan L3 vizyonunu temel alır. Kullanıcılar için yüksek verim sunan Nautilus, Solidity dilini kullanarak geliştiriciler için kolaylık sağlamaktadır. 

Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

  • Öncelikle “https://www.poseiswap.xyz/“ linki üzerinden platforma giderek MetaMask cüzdanınızı bağlamanız gerekiyor. 
  • Triton test ağını cüzdanınıza ekledikten sonra “https://faucet.nautchain.xyz/“ linki üzerinden test tokeni talep ediyoruz. 24 saatte yalnızca bir kere test token talep edebildiğinizi unutmayın. Faucet uygulamasından ZBC, ETH, USDT, USDC ve BTC talep etmelisiniz. 

  • Test tokenlerini talep etmek için sayfada yer alan boşluğa EVM adresinizi girmeli ve ardından “send 5tZBC” butonuna tıklamalısınız. 
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra cüzdanınıza test tokenlerinizin geldiğini göreceksiniz. Test tokenlerini aldıktan sonra swap işlemlerini halletmeniz gerekiyor. 
  • Poseiswap, Triton test ağındaki DEX’Tir. Poseiswap ile takas etmek, likidite eklemek ve kaldırmak gibi etkileşimde bulunabilirsiniz. 
  • Platform üzerinde ZBC, WZBC, USDT ve USDC pariteleri mevcut. Tüm işlem çiftlerinde swap işlemleri yapalım. Yapacağınız işlemler klasik DEX’lerdeki swap işlemlerinin birebir aynısı. 

  • Sıradaki görevimiz likidite eklemek. Swap işlemi gerçekleştirdiğiniz tokenler ile likidite havuzları oluşturabilirsiniz. WZBC-USDT ve WZBC-USDC havuzları oluşturmalısınız. Sonrasında oluşturduğunuz havuzların bir bölümünü geri çekin. Böylelikle platformun akıllı kontratının tamamını denemiş olacaksınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra dilerseniz slipaj ayarları yaparak da aynı işlemleri tekrar edebilirsiniz. 

  • Tüm işlemleri tamamladıktan sonra geriye yalnızca bir adım kalıyor. O adımı da tamamlamak için “https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffkOpZBR5lBX39pD55CJ13kIY5Lr2vmVSdtzPe_L81Y1_yDQ/viewform” linki üzerinden formu doldurarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

BRC-20’nin Gizemini Çözmek

pancakeswap

PancakeSwap “toHexString of undefined” Hatası