NatWest Yöneticisi Uyardı: Kriptopara Sektörü Dolandırıcılarla Dolu

natwest

NatWest yöneticisi David Lindberg, yatırımcıları İngiltere’deki dijital varlıklarla uğraşmaktan sakınmaları konusunda uyardı. Lindberg’e göre piyasa, kullanıcıları yatırım yaptıklarına inandırmak için sahte kriptopara borsaları oluşturan dolandırıcılarla dolu.

Önde gelen İngiliz bankası NatWest’in üst düzey yöneticilerinden biri olan David Lindberg, İngiltere’nin kriptopara yatırımı için iyi bir yer olmadığı konusunda uyarılarda bulundu. Ona göre İngiltere “dolandırıcılar için bir cennettir” ve yatırımcılar ekstra dikkatli olmalıdır. Daha da ileri gitti ve dolandırıcılık için Birleşik Krallık’tan daha kötü bir pazar görmediğini ifade etti.

Lindberg, sorunun bazı kişiler için yıkıcı sonuçlara yol açabileceğini vurguladı. İngiliz hükümetinin, polisin, bankaların ve sosyal medya operatörlerinin güçlerini birleştirmesi ve dolandırıcılarla mücadele etmesi gerektiğini belirtti:

“Dolandırıcılık ve sahtekarlık bir endüstridir. Zekiler, hızlı hareket ediyorlar ve insanların hayatlarını nasıl mahvetmeye çalıştıklarını görmek çok üzüntü verici.”

FCA Ayrıca Kripto Varlıklarına Yatırım Risklerine Karşı Uyarıda Bulundu

İngiltere Mali Davranış Otoritesinin (FCA) yakın zamanda yatırımcıları dijital varlıklarla ilgili riskler konusunda uyarmak için 15 milyon dolarlık bir dijital pazarlama kampanyası başlatma planlarını açıkladığını belirtmekte fayda var. İngiliz düzenleyici otoritesi, çoğunlukla 18 ila 30 yaşları arasındaki genç İngiliz vatandaşların dikkatini çekmek istiyor. FCA Yöneticisi Nikhil Rathi, gençlerin yatırımları “daha az rasyonel ve daha duygusal, anonim ve sorumsuz sosyal medya fenomenleri tarafından kışkırtılan” bir eğlence olarak gördüklerini belirtti. Örnek olarak GameStop çılgınlığını yer verdi ve insanların piyasaya para tahsis ederken daha bilinçli olması gerektiğini vurguladı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Özgür Demirtaş

Özgür Hoca’dan Whitepaper Uyarısı: Whitepaper’ını Okumadığınız Kripto Varlıklara Yatırım Yapmayın

Eqifi

EQIFI, Yerel Tokeni ve DeFi Ürünleriyle Birlikte Sahneye Çıkmaya Hazırlanıyor