in ,

Nasıl Tip Coin (TIP) Kazanılır?

kripto

Ethereum blok zincirini kullanan bir ERC-20 tokeni olan Tip Coin (TIP), Twitter’da değerli kullanıcıları ödüllendirerek yeni bir sosyal etkileşim çağını başlatıyor.

SocialFi platformu üzerinden puan kazanmak, Twitter’da etkileşim kurmak kadar basit. @tipcoineth ve $tip ifadelerine otomatik puan ödülleri veriliyor. Bu puanlar türüne bağlı olarak farklı çarpanlar ile hesaplanıyor.

Peki Tip Coin (TIP) kazanmak için ne yapmalısınız?

  • İkinci adım olarak ekranın sağ üst bölümünde yer alan “Login to Claim” butonuna tıklayarak Twitter hesabınızı bağlamanız gerekiyor.
  • Bir sonraki adım olarak, projenin web sitesi üzerinde yayınladığı Epoch’ları (dönemleri) takip ederek bu süreçler içerisinde gerekli görevleri yerine getirmelisiniz. Epoch süreleri aşağıdaki gibidir:

  • Ödül kazanmak için yukarıda belirtilen dönemler içerisinde @tipcoineth Twitter adresi ile etkileşime girmeniz gerekiyor. Gerçekleştirdiğiniz her görevin ödül dağılımı ve çarpanı farklı. Örneğin, @tipcoineth adresini etiketleyerek bahsettiğiniz herhangi bir tweet başına 1 puan, beğeni başına 100 puan, yanıt başına 250 puan ve retweet başına 1000 puan kazanabilirsiniz.
  • Gerçekleştirdiğiniz görev başına kazanacağınız puanları aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

  • Bir dönem içerisinde gerçekleştirdiğiniz görevlerin sonucunda kazanılan puanları, bir sonraki dönemde Tip Coin olarak talep edebilirsiniz. Tip Coin kazanmak için yapmanız gereken tüm işlemler işte bu kadar basit.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

NFT

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi