in , ,

Nasdaq Yakında Kurumsal Kripto Saklama Hizmeti Sunacak

Bitcoin

Nasdaq, kurumsal kripto saklama hizmetine geçmeyi planlıyor. ABD ve küresel hisse senedi piyasalarını işleten firma, kripto para piyasasına yabancı değil ve 2018’den bu yana kripto para borsalarına piyasa gözetim teknolojisi sağlayıcısı olarak hizmet veriyor. Şubat 2021’de borsa, kendi endeksine dayanan Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF’nin ilk çıkışını duyurdu.

Yeni teklif şu an için onayı bekliyor. Nasdaq ayrıca, Nasdaq Digital Assets adlı kripto saklama alanındaki araştırmalarına paralel olarak yeni bir kripto odaklı bölüm kuruyor.

Yayınlandıktan sonra yapılan bir duyuruda Nasdaq, birimin lansmanının “Nasdaq’ın gelişmiş saklama, likidite ve bütünlüğe odaklanan güvenilir ve kurumsal düzeyde çözümler sunarak dijital varlıklara daha geniş kurumsal katılımı ilerletme ve kolaylaştırmaya yardımcı olma tutkusunu desteklediğini” söyledi.

Yeni birim, Nasdaq’a Gemini’den katılan firmanın kıdemli Başkan Yardımcısı Ira Auerbach tarafından yönetiliyor.

Nasdaq CEO’su Adena Friedman bir basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Nasdaq Digital Assets, dijital varlık borsaları için pazar yeri teknolojisi, kriptoya özgü mali suçlarla mücadele teklifleri ve ticareti yapılabilir ürünler için kripto ile ilgili endeks çözümleri de dahil olmak üzere dijital varlıklar ekosistemine hizmet etmek için son yıllarda sunduğumuz başarılı çözümlerin üzerine inşa ediliyor.

Saklama, kurumsal saklama sağlayıcılarının milyarlarca dolar değer biçtiği, kripto alanında kazançlı ancak kalabalık bir pazardır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Bitcoin, Ayı,

Kripto Para Yatırımcılarında Büyük Panik: Sert Çöküş mü Geliyor?

ChainPort Nedir? Nerede Listelendi?