içinde ,

Nasdaq, S&P500, DXY Analizleri I 25.05.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Nasdaq, S&P500 ve DXY analizlerimi paylaşmak istiyorum. Dün açıklanan FED tutanaklarının beklenenden yumuşak gelmesi ve beklentileri de karşılıyor olmasından ötürü kısa bir süreliğine ABD endeksleri ve dolar endeksinde hareketli saatler yaşanmıştı.

Özellikle Nasdaq (NDX) ve S&P500 (SPX) endekslerinin, pozitif tepkiler vermeleri kripto para piyasasında da olumlu karşılanmıştı. Ancak ilerleyen saatlerde resesyon endişelerinin giderek daha da büyüdüğünün fark edilmesi ile endeks kapanışları sonrasında kripto paralar piyasasında negatif fiyatlanmalar gerçekleşti.

Nasdaq (NDX) endeksinin ilerleme sürecine bakacak olursak, uzun bir süre takip ettiği yükseliş trendini bozması sonrasında sert düşüşler yaşamaya başlamıştı. Özellikle 14960-15050 bölgesinin tekrardan kırılım çalışmalarında başarısız olması ile satışlar daha da sertleşmişti.

13140 ve 12400 seviyelerindeki destekleri de hızlı bir şekilde kırarak ilerleyen Nasdaq (NDX) endeksi, bu yazının hazırlandığı saatlerde 11943 seviyelerinde bulunuyor. Bugün gerçekleşecek açılış sonrasında 12400 üzerine geçilememesi durumunda geri çekilmelerine devam edebilir. Bu geri çekilmelerin devam etmesi durumunda ise 10999 seviyelerinde destek bulabilir.

S&P500 endeksine de bakacak olursak, Nasdaq (NDX) gibi majör yükseliş trendini bozması ile set düşüşler yaşadı. 4278 puan seviyelerini de kaybetmesi ile derinleşen düşüşler için 3720-3770 puan bölgesinde destek bulabilir.

Son 20 yılın en yüksek seviyelerine ulaşan Dolar Endeksi (DXY) ise, bu yazını hazırlandığı saatlerde 101.970 seviyelerinde bulunuyor. 103.000 puan seviyelerinde tutunamayarak geri çekilmeler yaşasa da 100.875 puan seviyelerinde destek bulma ve tekrardan yükselişe geçme çalışması gerçekleştirebilir.

Yeni bir yükseliş hareketinin gerçekleşmesi halinde 109.470 seviyelerinde dinç ile karşılaşabilir. Geri çekilmelerin devam etmesi halinde ise 100.875 ve 97.790 seviyeleri olası destekler olarak takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bankacılık Devi JPMorgan, Bitcoin Fiyatını Değerlendirdi!

Ripple (XRP), Halka Arz Olmayı Düşünüyor!