içinde ,

Nasdaq (NDX), S&P500 (SPX) ve Dolar Endeksi (DXY) Analizleri I 31.05.2022

Geçtiğimiz hafta ABD ekonomik verilerinin de pozitif gelmesi ile toparlanma belirtileri gösteren Nasdaq (NDX), S&P500 (SPX) endeksleri, bir günlük tatilin ardından, yeni haftaya da pozitif başladılar. Aynı zamanda Dolar Endeksindeki (DXY) de iki haftalık düşüş trendinden çıkarak yukarı yönlü hareketlerini devam ettiriyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Nasdaq (NDX)

İki aylık düşüş trendinden hızlı bir şekilde çıkış gerçekleştiren Nasdaq (NDX), 12400 puan üzerine çıkarak pozitif görüntüsünü korudu. Yükselişlerini devam ettirmesi halinde karşılaşabileceği ilk direnç seviyesi 13140 puan seviyelerinde bulunuyor.

FED toplantısının da gerçekleşeceği Haziran ayında tekrardan 50 baz puanlık artışın hala masada olduğunu vurgulayan FED Başkanı Powell’ın, enflasyon verilerinde düzelmelerin devam etmesi halinde güvercin bir bakış açısına geçme düşüncesi de pozitif fiyatlanmalara etki ediyor. Tekrardan şahinleşen bir FED halinde aşanacak geri çekilmeler halinde düşüş trendine geri dönüşler takip edilebilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde ise 11715 seviyelerindeki ara destek ve 10999 desteği de tekrardan ziyaret edilebilir.

S&P500 (SPX)

ABD piyasalarındaki pozitif hareketlere ayak uyduran S&P500 (SPX) endeksi bu yazının hazırlandığı saatlerde 4150 puan seviyelerinde iken 4155 puan direncini de test ediyor. Bu direnç seviyesinin kırılması halinde 4278 puan seviyelerinde bir ara direnç ile karşılaşabilir.

4155 direncinden reddedilmesi halinde ise 3720-3770 puan seviyelerindeki majör desteğe kadar yeni bir düşüş trendi de oluşturabilir. Bu düşüş trendi için FED tarafından gelebilecek haberlerin takip edilmesi fayda sağlayabilir.

Dolar Endeksi (DXY)

İki haftalık düşüş trendini bozan Dolar Endeksi (DXY), 101.330 desteğinden dönüş gerçekleştirdi. Yoğunlukla Euro/Dolar paritesinin etkilediği düşünülecek olur ise AB Merkez Bankası faiz kararlarının da yaklaşıyor olması düşüşlerin devam edebileceğine işaret olabilir.

Yükselişlerin devam etmesi halinde 102.990 seviyelerinde direnç ile karşılaşabilir. Olası bir geri çekilme halinde 101.330 desteğinin kırılması 100.000 seviyelerine kadar düşüşleri devam ettirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

CoinOxs Explorer Nedir?

Cardano (ADA) Neden Artıyor?