in , ,

Napoli Fan Token (NAP) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İtalyan futbol takımlarından Napoli’nin fan tokenini inceliyoruz. 

İtalya’nın Napoli şehrinde 1926’da kurulmuş olan Napoli Futbol Kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen NAP token, taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. NAP fan token, 17 Aralık 2021’de piyasaya sürülmüştür. 

NAP, Ethereum tabanlı Chiliz altyapısını kullanmaktadır. NAP, bir taraftar token olarak kulüp ile taraftarlar arasında daha güçlü etkileşim kurulmasına imkan sağlar. Taraftarlar, NAP fan token sayesinde kulüp üzerinde daha fazla söz sahibi olurken kulüpler de bir yatırım kanalına sahip olur. 

NAP fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • Napoli fan token sayesinde VIP ayrıcalıklar kazanma,
  • Napoli taraftar sohbet odalarına dahil olarak takımın geleceği ile ilgili gelişmelerden haberdar olma,
  • NFT kazanma şansı,
  • Takımın kararlarında oy kullanma hakkı,
  • Lisanslı Napoli ürünlerinde özel indirimler kazanma şansı gibi daha birçok avantaj sağlıyor. 

NAP fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • Socios platformunda bulunan ödül avı oyunu sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül coin’leri toplayabilir ve daha fazla NAP fan token sahibi olabilirsiniz. 
  • NAP fan tokeni kullanabileceğiniz Socios platformunda sahip olduğunuz coin kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz. 
  • Platform üzerinde bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılarak da NAP token kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. 

NAP Fan Token İstatistikleri

Toplam arzı 10 milyon olan NAP fan tokenin dolaşımdaki arzı ise 1 milyon 650 bin 686’dır. NAP, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 7,07 dolar seviyesini 5 Ocak 2023’te görürken en düşük fiyat olan 2,20 dolar seviyesini ise 9 Kasım 2022’de görmüştür. 

NAP Fan Token Nasıl Alınır? 

NAP fan token nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. NAP token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokenini listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. Gate.io, Bitget, MEXC ve Paribu gibi popüler kripto varlık alım satım platformlarında listelenen NAP, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. Bunun dışında Google Play Store ya da App Store üzerinden Socios platformunun mobil uygulaması indirilerek de kolaylıkla NAP fan token alınabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) 22.000 Doları Görebilir mi?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 17 Ocak 2023