in

Mysten Labs, SUI Ekosistemini Desteklemek için Alibaba Cloud ile Ortaklık Kurdu!

Web3 altyapı şirketi ve SUI blok zincirinin geliştiricisi Mysten Labs, Alibaba Grubu’nun dijital teknolojisi olan Alibaba Cloud ile ortaklık kurdu. Ortaklık aracılığıyla Alibaba Cloud, SUI TestNet’in bir parçası olarak doğrulayıcılar için arşiv düğümü hizmetleri ve güvenli cloud altyapı hizmetleri sunacak.

Alibaba Cloud, daha kullanıcı dostu ve sürükleyici bir deneyim yaratarak geliştiricilere ve kullanıcılara daha iyi hizmet vermek için SUI TestNet’in bir parçası olarak hizmet sunacak. Alibaba Cloud ve Mysten Labs, Web3 ekosistemlerini geliştirmek ve e-ticaret ve ödeme fırsatlarını keşfetmek için iş birliği yapacak.

Alibaba Cloud, Asya Pasifik’in en büyük bulut bilişim hizmetleri sağlayıcısıdır. Elastik bilgi işlem, veritabanı, depolama, ağ sanallaştırma, büyük ölçekli bilgi işlem, güvenlik, yönetim ve uygulama hizmetleri dahil olmak üzere dünya çapında müşterilere kapsamlı bir hizmet sunar. Aralık 2022’de Alibaba Cloud, geliştiricilere daha kullanıcı dostu, ölçeklenebilir, verimli ve güvenli altyapı sağlayarak Web3 ekosisteminin büyümesini destekleyecek planlar hayata geçirdi.

Mysten Labs, Meta’nın Novi Research ve Diem Blockchain ve Move programlama dilinin baş mimarlarının eski yöneticileri tarafından başlatıldı. Oluşumun ana projesi SUI, konsensüs algoritmalarında önemli yeniliklere dayanan ve yüksek performanslı, düşük maliyetli Layer-1 blok zinciridir.

Sui

Mysten’in kurucu ortağı ve genel müdürü Evan Cheng verdiği demeçte “Alibaba Cloud, güvenilir ve güvenli bulut altyapısı ile Web3’ün büyümesini kolaylaştırmak için güçlü bir taahhüt gösterdi. SUI ve blockchain teknolojisinin genel olarak sağladığı olasılıklara e-ticaret, ödemeler ve diğer alanlardaki varlıkları tanıtmak için birlikte ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika, Alibaba Cloud genel müdürü Daniel Jiang, “Daha kullanıcı dostu, sürükleyici Web3 deneyimlerini sağlamak için güvenli teknolojimizi ve kanıtlanmış çözümlerimizi bu yeni alana getirmek için Mysten Labs ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Aave (GHO) Nedir? Nasıl Alınır?

Polygon $MATIC Üstün Layer-2 Ölçeklendirme Çözümü mü?