in ,

MYSO Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir?

MYSO Finance, sunduğu Zero Liquidation Loan yani Sıfır Tasfiye Kredisi ile DeFi alanına bambaşka bir boyut kazandırmaktadır. Platform, borç ve iflasa karşı güvenli, sıfır tasfiyeli bir borç verme piyasası inşa ediyor. 

MYSO’da kullanıcılar, sağlık durumları, tasfiyeler ve diğer operasyonel genel giderler için endişelenmeden sabit oranlarda borç alabilirler. Bu, çoğu geleneksel borç verme protokolünde kullanılan Oracle tabanlı fiyatlandırma mekanizmaları ile ilişkili çeşitli riskleri ortadan kaldırıyor. 

Peki MYSO Testnet ile nasıl etkileşime girilir dilerseniz birlikte inceleyelim. 

Nasıl Etkileşime Girilir? 

  • Etkileşime girmek için yapılması gereken ilk adım “https://testnet.myso.finance/“ sitesine giderek “Connect Wallet” butonuna tıklayıp cüzdanınızı bağlamanızdır. 
  • Cüzdanınızı bağladıktan sonra, cüzdanınızın üst kısmında yer alan “Ağlar” sekmesine giderek Goerli Testnet ağını seçin.
  • MYSO dApp ile etkileşime girmek için biraz testnet Ether’e ihtiyacımız olacak. Bunun için internet üzerinde birçok faucet bulunuyor fakat “https://faucets.chain.link/goerli” bu linki kullanmanızı öneririz. Adrese gittikten sonra cüzdan adresinizi yazın, Twitter hesabınızı bağlayın ve isteği gönderin. Test tokeniniz birkaç dakika sonra cüzdanınıza ulaşmış olacaktır.
  • Testnet ETH geldiğinde, MYSO dApp’in sağ üst tarafındaki musluk simgesine tıklayın. Bu, birkaç token talep etmenize izin veren bir ekran açacaktır. PAXG, cUSDC ve wstETH ZLL’leri çıkarmak için hem likidite sağlamak hem de teminata katkıda bulunmak adına kullanacağınız tokenlerin her birini mint ettiğinizden emin olun. 

  • Ödünç almak ve teminat sağlamak için şu anda iki mevcut seçenek bulunmaktadır. Teminat olarak PAXG yatırmak veya wstETH yatırarak cUSDC’yi ödünç almak. 
  • Almak istediğiniz kredi türünü seçin ve ikinci adımda rehin tutarı girerek ilerleyin. Aşağıda, hem PAXG hem de wstETH teminatı için, kredi tutarı, geri ödeme tutarı ve sağladığınız teminat miktarına ve seçilen vade süresine bağlı olarak farklı APR’lere sahip birkaç kredi havuzu seçeneği bulunmaktadır.
  • Artık Sıfır Tasfiye Kredinizi çekebilirsiniz. Kredinizin bitiş tarihi, geri alınabilir teminat tutarı ve ödünç almayla ilişkili toplam ücretler ile ilgili istatistikleri görmek için ekranın sağ tarafına gitmelisiniz. Giriş alanının üzerinde dişli sekmeye tıklayan hem APR’niz hem de kredi tutarınız için slipaj toleransını da düzenleyebilirsiniz. 
  • Krediyi almaya hazır olduğunuzda MYSO ödünç alma sözlemesine kredi için teminatınıza erişme ve kullanma yetkisi verecek olan “Onayla Sonra Ödünç Al” butonuna tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra iki farklı pencere açılacaktır. Açılan pencerelerden biri onay ekranı iken diğeri ise kredi işlemidir. Onaylamayı tıkladığınızda ilk Sıfır Tasfiye Kredinizi almış olursunuz.

Testnet

  • Bu işlemden sonra “Kredileri Yönet” bölümüne yönlendirileceksiniz ve mevcut açık kredilerin yanı sıra geçmiş kredileri de görebileceksiniz. Halihazırda açık olan krediler için, kredi kimliği, borç tutarı, kredi bitiş tarihi, geri ödeme tutarı ve konulan teminat tutarı gibi bilgiler de bu ekranda yer alıyor.
  • Açık krediler bölümünde kredinizi geri ödeyebilir ve teminatınızı alabilirsiniz. Bunu yapmak istediğinizde ekranın sağ tarafında yer alan “Geri Öde” butonun basmanız yeterlidir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kredi token miktarını gösteren bir pencere açılacaktır. Her iki işlemi de onaylamak için bazı cüzdan pop-up’larını getirecek olan “Onayla ve Geri Öde” seçeceğine tıklayın.

MYSO Finance’ın sunduğu Zero Liquidation Loan yani Sıfır Tasfiye Kredisi ile etkileşime girmek için MYSO testneti yukarıdaki adımlarda anlatıldığı gibi kullanabilir ve deneyimleyebilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) Nedir?

Humans.ai (HEART) Nedir? Nasıl Alınır?