içinde ,

Mt. Gox Geri Ödemelerindeki Son Gelişmeler

2014 yılında iflas eden Tokyo merkezli ticaret platformu Mt. Gox, 137 bin BTC tutarındaki geri ödemeyi ağustos ayına ertelediğini duyurmuştu. Şirket, son duyurusunda, ödemeleri bir kez daha ertelediğini açıkladı. Planlanan geri ödemeler eylül ayında yapılacak.

Platformun resmi sitesinde yayımladığı son duyuruda, “Atama vb. Kısıtlama Referans Dönemi”nin mahkeme tarafından kabul edildiği belirtiliyor. Ek olarak, geri ödemelerin 15 Eylül’de başlayacağı ve belirsiz bir tarihte sona ereceği bildiriliyor. Fakat bu, ödemelerin kesin olarak 15 Eylül 2022’de başlayacağı anlamına gelmiyor.

Mt. Gox alacaklıları için oluşturulan grubun yöneticisi Django Bits’e göre geri ödeme süreci yıllarca olmasa bile aylarca sürebilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, mütevelli henüz ödemeye hazır değil. Bir KYC süreci olacak. Ödemelerin nasıl yapılacağının açıklanması ve banka hesap verilerinin toplanması gerekiyor. Bu, yıllarca olmasa da aylarca sürecek. Mütevellinin sorumlu olduğu hiçbir durum hızlıca sonuçlanmaz.

Yatırımcılar, Mütevelliyi Yakından Takip Ediyor

Son zamanlarda, ödemelerin kripto para piyasası üzerindeki etkisi hakkında birçok tartışma ortaya çıktı. Bitcoin şu anda çalkantılı bir durumda olduğu için Mt. Gox müşterilerinin geri kazanılan BTC’lerini satacağı ve bunun daha fazla piyasa türbülansına yol açacağı endişesi oluştu. Bu yüzden yatırımcılar, 137 bin BTC tutarındaki Mt. Gox rezervini yakından takip ediyor.

Bununla birlikte, kayıt talepleri oluşturulurken alacaklılara Bitcoin’lerini kısmi bir toplu ödeme şeklinde erken alma veya iyileştirme sürecinin sona ermesini bekleme seçenekleri sunulmuştu. Bu yüzden durum beklendiği gibi sonuçlanmayabilir ve bu şekilde, dağıtım için daha fazla para mevcut olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Ethereum (ETH), Merge’den Önce Ne Kadar Yükselebilir?

OpenSea, Ethereum Merge’ü Desteklediğini Duyurdu